menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

KAYSERİ'YE 2 DEV HİZMET

Kayseri'de bugün 2 dev yatırımın temel atma töreni yapılacak. Kayseri Büyükşehir Belediyesinin büyük hizmeti olan 7 kilometrelik yeni tramvay hattı ile Kayseri Havalimanı Yeni Terminal binasının temel atma töreninde Kayseri iki bakan ağırlayacak.
21 Kasım 2020, Cumartesi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Belsin'den, Mobilyakent ve hızlı tren garı istikametine kadar uzanacak olan 7 kilometrelik yeni tramvay hattı ile ihalesi Eylül ayında gerçekleştirilen Kayseri Havalimanı Yeni Terminal binasının temel atma töreni bugün, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

TRAMVAY HATLARININ UZUNLUĞU 48 KİLOMETREYE ULAŞACAK

Tramvay hattı projesiyle ilgili olarak açıklamada bulunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Şehrimizi adeta demir ağlarla örüyoruz. Temelini atacağımız 7 kilometrelik yeni tramvay hattı ve beraberinde, Belsin Anafartalar ile 30 Aralık’ta ihalesi yapılacak Talas Anayurt hattının tamamlanmasıyla raylı sistem hatlarımızın uzunluğu 48 kilometreye ulaşacak." dedi.

“ŞEHRİ DEMİR AĞLARLA ÖRÜYORUZ”

Büyükkılıç, Belsin’den, Şehirlerarası Otobüs Terminali, Kayseri Şehir Hastanesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Mobilyakent ile YHT garı istikametine kadar uzanacak olan tramvay hattı ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

"Büyükşehir Belediyesi olarak daha hızlı, daha konforlu ve daha güvenli ulaşım için gayret gösteriyoruz. Organize Sanayi Bölgesi’nden İldem ve Talas’a kadar uzanan mevcut raylı sistem hatlarına yenilerini ekliyoruz. Belsin raylı sistem hattının temelini yarın atacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Talas Anayurt hattının ihalesini ise 30 Aralık’ta gerçekleştirecek olmamız ise mutluluğumuzu bir kat daha artırıyor. Belsin hattı, Anafartalar Raylı sistem durağı kısmında mevcut raylı sistem hattına entegre sağlayacak ve kuzey kesime doğru Şehirlerarası Otobüs Terminali, Kayseri Şehir Hastanesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Mobilyakent ve hızlı tren garı istikametine kadar uzanacaktır.  Yaklaşık 7 kilometre uzunluğundaki hat kentin kuzey-güney aksındaki toplu taşım taleplerini büyük ölçüde karşılayacaktır. Destekleri nedeniyle başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız nezdinde tüm bakanlarımıza teşekkür ediyorum."

SIRADA TALAS ANAYURT TRAMVAY HATTI VAR

Bugün temeli atılacak olan tramvay hattı ile, Şehirlerarası Otobüs Terminali, Kayseri Şehir Hastanesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Mobilyacılar Sitesinin de tramvay ile buluşacağını vurgulayan Büyükkılıç, "Yaklaşık 6 kilometre uzunluğundaki Talas Anayurt hattımızın ihalesini de 30 Aralık’ta gerçekleştireceğiz. Kayseri’de mevcut 35 kilometre olan raylı sistem hattı, Belsin Anafartalar ve Talas Anayurt projelerinin hizmete alınmasıyla birlikte 48 kilometreye ulaşmış olacak. Şehrimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

"İÇ ANADOLU'NUN PARLAYAN YILDIZI KAYSERİ"

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sosyal medya hesabından, Kayseri'deki temel atma töreni ile ilgili olarak paylaştığı mesajında, İç Anadolu'nun parlayan sanayi ve turizm şehri, medeniyet beşiği Kayseri... Kayseri'de emniyetli ve konforlu bir ulaşım için çalışıyoruz. Şehrimize yakışacak Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binasının temelini atıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır