Hobi Bahçesi Asil ve Yedekleri Dikkat! – Hakkınız Yanmasın…

Kayserili vatandaşların yakın takibinde olduğu 'Hobi Bahçesi' kuraları açıklandı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi yaptığı son açıklamayla asil ve yedeklerin yapması gereken işlemleri paylaştı. Aman dikkat hakkınız yanmasın… Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde…

Hobi Bahçesi Asil ve Yedekleri Dikkat! – Hakkınız Yanmasın…

Kayserili vatandaşların merakla beklenen hobi bahçesi kuraları açıklandı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi yaptığı son açıklamayla asil ve yedeklerin yapması gereken işlemleri paylaştı.

Hobi bahçeleri için noter tarafından yapılan çekilişle asil ve yedek kullanıcılar belirlenmişti. Kurayı kazanan vatandaşlar hangi işlemleri yapması gerektiğini araştırırken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama geldi.

Hobi Bahçesi Asil ve Yedekleri Dikkat! – Hakkınız Yanmasın…

İşte yapılması gerekenler;                                                

7 Mayıs Salı gününden itibaren mevcut kullanıcılar (2023 yılında fiili olarak kullananlar) bulunduğu bahçedeki idari sorumluya, Şeker 1. ve Şeker 2. kısım ile Selçuklu Hobi Bahçesi'ne yeni yapılan ve bahçe kullanım hakkı kazanan kullanıcılar ek hizmet binasındaki hobi bahçeleri müdürlüğüne, 14 Mayıs Salı günü mesai saati bitimine kadar sözleşme imzalamak üzere (ikametgâh belgesi-adli sicil kayıt belgesi ile) müracaat için geleceklerdir.

14 Mayıs Salı günü mesai bitimine kadar sözleşme yapmayanların yerine sıradaki hak eden katılımcı davet edilecektir.

27 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar katılım ücretinin 1/3 ü olan 1667 TL’yi online olarak veya belediyemiz veznesine yatırmayanların sözleşmeleri fesih edilecektir.(mevcut kullanıcının ise hobi bahçesi boşaltılacaktır.)

28 Mayıs Salı gününden itibaren sözleşme yapmayan veya ücretini zamanında yatırmayıp sözleşmesi fesih edilenlerin yerine noter tarafından çekilen yedek sıralamasına göre bahçe kullanım hakkı verilecektir.

Hobi Bahçesi Asil ve Yedekleri Dikkat! – Hakkınız Yanmasın…

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 'Hobi Bahçeleri' için halk arasında yayılan bilgilere açıklık getirdi.

Belediye tarafından yapılan açıklamaya göre, 'Daha önce kamuoyuna duyurulduğu gibi kurada çıkan isim haricinde, başka bir şahıs hobi bahçesini kesinlikle kullanamayacaktır. Resmi veya gayri resmi hiçbir gerekçe ile bahçe devredilemez. Aksi durum tespitinde bahçe kullanım hakkı iptal edilerek yatırdıkları ücret gelir olarak kaydedilecektir' ifadelerine yer verilirdi.

Çekiliş sırasında ekranda görüldüğü gibi hobi bahçelerinde mevcut 2543 adet bahçeden hariç, bahçe mevcut değildir. Tamamına kura çekilmiştir. Kamuoyunda konu olan spekülatif haberler doğru değildir.