Hobi Bahçesi Hak Kazananları Dikkat!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, Hobi Bahçeleri asil ve yedek üyeleri için yeni bir açıklama yapıldı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri bülteninde...

Hobi Bahçesi Hak Kazananları Dikkat!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri'de vatandaşların yakından takip ettiği hobi bahçeleri çekilişleri geçtğimiz günlerde noter huzurunda gerçeklemiş ve hem asil hem de yedek üyeler belli olmuştu. 

Asil ve yedek üyerleri sık sık yaptığı duyurular ile bilgilendiren ve vatandaşların hak kaybına uğramasını istemeyen Kayseri Büyükşehir Belediyesi, konuya ilişkin yeni bir duyuruda bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamada, Kurada asıl kullanıcı olarak çıkan 181 adet mevcut kullanıcıların belirlenmesi sonrası tüm hobi bahçesi kazananların numaraları ile listelerinin yayınlanacak olduğu vatandaşlara hatırlatılarak, katılımcıların aşağıdaki maddelere dikkat etmesi istendi.

1-) 7 Mayıs Salı gününden itibaren mevcut kullanıcılar(2023 yılında fiili olarak kullananlar) bulunduğu bahçedeki idari sorumluya, Şeker 1.  ve şeker 2. Kısım ile Selçuklu hobi bahçesine yeni yapılan ve bahçe kullanım hakkı kazanan kullanıcılar ek hizmet binasındaki hobi bahçeleri müdürlüğüne, 14 Mayıs Salı günü mesai saati bitimine kadar sözleşme imzalamak üzere (ikametgâh belgesi-adli sicil kayıt belgesi ile) müracaat için geleceklerdir.

2-) Daha önce kamuoyuna duyurulduğu gibi kurada çıkan isim haricinde, başka bir şahıs hobi bahçesini kesinlikle kullanamayacaktır. Resmi veya gayri resmi hiçbir gerekçe ile bahçe devredilemez aksi durum tespitinde bahçe kullanım hakkı iptal edilerek yatırdıkları ücret gelir olarak kaydedilecektir.

3-) Çekiliş sırasında ekranda görüldüğü gibi hobi bahçelerinde mevcut 2543 adet bahçeden hariç, bahçe mevcut değildir. Tamamına kura çekilmiştir. Kamuoyunda konu olan spekülatif haberler doğru değildir.

4-) 14 Mayıs Salı günü mesai bitimine kadar sözleşme yapmayanların yerine sıradaki hak eden katılımcı davet edilecektir. 27 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar katılım ücretinin 1/3 ü olan 1667 TL’yi (şehit yakını,gazi ve engelliler 834 Tl yi )online olarak veya belediyemiz veznesine yatırmayanların sözleşmeleri fesih edilecektir.(mevcut kullanıcının ise hobi bahçesi boşaltılacaktır.) İkinci taksiti Haziran sonuna, üçüncü son taksiti de Temmuz sonuna kadar yatırmayanların sözleşmeleri de iptal edilip bahçe boşaltılacaktır.

5-) 28 Mayıs Salı gününden itibaren sözleşme yapmayan veya ücretini zamanında yatırmayıp sözleşmesi fesih edilenlerin yerine noter tarafından çekilen yedek sıralamasına göre bahçe kullanım hakkı verilecektir. Kasım ayında devir alacak asıl kullanıcıların sözleşmeleri Kasımdan sonra yapılacaktır

KAMUOYUNA DUYURULUR…

Büyükşehir Belediyesi konuya ilişkin ayrıca, yapılan kurada asil olarak hak kazanıp da lisede adı görünmeyenler veya yanlış yazılmış olanlar vatandaşların 06.05.2024 Pazartesi günü ek binada bulunan hobi bahçeleri müdürlüğüne başvurabileceklerini de belirtti.