menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Koramaz Vadisi ile Kayseri mutfağı buluşuyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, UNESCO Geçici Dünya Mirası Listesi’nde yer alan doğa ve tarih harikası Koramaz Vadisi’ne Kayseri mutfağını içeren yeme-içme mekânı açılması için çalışma başlattıklarını açıkladı.
17 Ağustos 2021, Salı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Koramaz Vadisi’ni turizme kazandırma çalışmaları kapsamında Kayseri’nin zengin gastronomi kültürünü konuklara yansıtacak yeme-içme mekânı yapılması konusunda kolları sıvadı. Büyükkılıç, Koramaz Vadisi’ne ilişkin bilgiler vererek, burada bir yeme-içme mekânının kurulacağını ifade etti.

KORAMAZ VADİSİ’NDEKİ EKSİKLİK GİDERİLİYOR

Söz konusu yeme-içme mekânı ile Kayseri’nin gastronomi kültürünün tanıtılmasının, konukların ihtiyaçlarının karşılanmasının ve istihdamın oluşturulmasının amaçlandığını belirten Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi: “Malumunuz Koramaz Vadimiz UNESCO’nun geçici miras listesine girmiş olan, kalıcı olması için çaba gösterdiğimiz bir bölge. Bu vadimizde en büyük eksiklik olan yeme-içme mekânı ile ilgili olan çalışma da talimatımızla hayata geçiriliyor. İnşallah buraya gelen misafirlerimizin hem yerel ürünlerle kahvaltı yapmaları hem de yeme-içme mekânlarından ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamak ve bu bölge insanlarına da istihdam oluşturmak amacıyla bir çalışma yapıyoruz. Bölgemize, şehrimize hayırlı uğurlu olsun.”

>>Kurumsal Haber

Diğer KÜLTÜR-SANAT Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır