Kayseri'de Beklenen Gün Geldi – Herkes Oraya Akın Edecek!

Kayserililerin heyecanla beklediği o gün geldi. Yılda bir kez dağıtımı yapılan fideler için vatandaşlar oraya akın edecek. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde…

Kayseri'de Beklenen Gün Geldi – Herkes Oraya Akın Edecek!

Vatandaşların yakın takibinde olduğu ‘Domates Fideleri’ dağıtımı için beklenen gün geldi. Yılda bir kez dağıtımı yapılan fideler için vatandaşların akın etmesi bekleniyor. Peki, nerede, ne zaman dağıtılacak?

Kocasinan Belediyesi organik tarımı desteklemeye devam ediyor. Kocasinan Belediyesi ile özdeşleşen domates fidesinin dağıtımı gelenek haline geldi.

Kayseri'de Beklenen Gün Geldi – Herkes Oraya Akın Edecek!

Kayseri’de ‘Karahıdır’ olarak bilinen ve Kocasinan bölgesinin yerli tohumlarıyla yetiştirilen domates fidelerinin özelliği; hibrit olmaması, yeniden tohumlanabilmesidir. Karahıdır olarak bilinen ve yerli tohumlardan yetişen ürünler, hem toplumun hem de gelecek nesillerin sağlığını koruma açısından çok değerlidir. Bu ürünlerin çekirdeklerini alanlar, gelecek yıllarda bu tohumları ekerek ürün elde etmeyi devam ettirebilirler. Çünkü bu organik ve yerli domates fidesi; çekirdeğinden kendisini sürdürebilen, yeni fideler oluşturabilen ürünlerdir.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve 2 Mayıs Perşembe Günü saat 08.30’da 3 farklı noktada 12 bin 250 paket olmak üzere toplam 550 bin kök organik domates fidesi dağıtım etkinliğine tüm Kayserilileri davet etti.

Kayseri'de Beklenen Gün Geldi – Herkes Oraya Akın Edecek!

Kocasinan Belediyesi Hizmet Binasının karşısında bulunan Mimarsinan Parkı, Beyazşehir Mahallesi’ndeki Kırlangıç Parkı ve Ziyagökalp Mahallesi’nde yer alan Merkez Parkı olmak üzere 3 bölgede organik domates fideleri vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak.