menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“Alternatif çözüm yolları bulunmalı”

İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman, Kurban Bayramı’nda Hacılar’ın 6 mahallesinde yaşanan su kesintisi hakkında açıklama yaparak, “Yetkililer tarafından derhal alternatif çözüm yolları bulunarak bölgedeki vatandaşlarımızın mağduriyeti gidermelidir.” dedi.
25 Temmuz 2021, Pazar

Başkan Sebati Ataman, Kurban Bayramı’ndan önce arife gününden itibaren Hacılar’ın Çiftlik, Yediağaç, Uluyer, Eşmecik, Beğendik ve Kıranardı mahallelerinde vatandaşların su kesintileri nedeniyle mağdur olduklarını belirtti. Mahallelilerin söz konusu sorunları kendilerine aktardıklarını söyleyen Ataman, vatandaşların durumu KASKİ’ye bildirdiğini ancak KASKİ tarafından vatandaşlara tarımsal sulamalar nedeniyle depo seviyelerinin düştüğüne yönelik cevap verildiğini ifade etti.

Ataman, şunları söyledi: “Metreküpünü 4,99 liradan kullanarak en pahalı su kullanan iller arasında olan şehrimizin göbeğinde, bayram günü vatandaşın mağdur edilmesi iktidarın kalesi gözüyle baktığı Kayseri’ye ne kadar değer verdiğinin adeta özetidir. Bayram öncesi kesinti olabilme ihtimaline karşı hiçbir hazırlık ve önlem alınmamış ve suya en çok ihtiyaç olan yaz döneminde, bayram günü vatandaşımız maalesef mağdur edilmiştir. Bu sıcak yaz günlerinde ihtiyacımızın arttığı su kullanımına karşı vatandaşımız kesintiler nedeniyle daha fazla sıkıntıya düşürülmemeli ve yetkililer tarafından derhal alternatif çözüm yolları bulunarak bölgedeki vatandaşlarımızın mağduriyeti gidermelidir.”

Kurumsal Haber

Diğer SİYASET Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır