Milyonluk proje hayata geçiriliyor!

KASKİ Büyükşehir Belediyesi'nin projelerinden biri olan 18 milyonluk GES projesini işletmeye aldı. Büyükkılıç yaptığı yazılı açıklamayla projenin önemine dikkat çekti. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Milyonluk proje hayata geçiriliyor!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Karpuzsekisi Mahallesi’nde 18 milyon 944 bin TL maliyet ile yılda 4,5 milyon TL değerinde elektrik enerjisi üretecek olan Güneş Enerji Santrali’ni (GES) işletmeye aldı.Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Karpuzsekisi GES sayesinde önemli ölçüde tasarruf yapabileceklerini kaydetti.

Yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan Güneş Enerji Sistemi projeleri ile enerji bağımlılığından kurtulmak ve tasarruf elde etmek için Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından şehrin birçok noktasında GES projeleri çoğalıyor.

Milyonluk proje hayata geçiriliyor!

Daha önce elektrik üretimi sağlayacak olan Kayseri İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Güneş Enerji Santrali’ni işletmeye alan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, yeni GES projeleri ile geleceğe katkı sağlamaya devam ediyor.

Milyonluk proje hayata geçiriliyor!

Enerji maliyetlerini düşürebilmek adına yenilenebilir enerji kaynaklarına son derece önem verdiklerini belirten Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Karpuzsekisi GES sayesinde önemli ölçüde tasarruf yapabileceklerini kaydetti.

Milyonluk proje hayata geçiriliyor!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koştuklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç şunları kaydetti: “Yüksek enerji tüketimli tesislerimizin enerji ihtiyaçlarını yenilenebilir enerjiden karşılamak üzere Hacılar İlçesi Karpuzsekisi Mahallesi’nde 10 bin metrekare alanda yeni bir Güneş Enerjisi Santrali için imalatına bir süre önce başlamıştık. Saha çalışmaları dahilinde trafo, panel kablo, kamera ve aydınlatma montajları büyük bir titizlikle tamamlanarak 18 milyon 944 bin 301 TL’ye mal olan tesisimiz elektrik üretimine başladı. Kurulu gücü 860 kWp/h, üretim kapasitesi 750 kWe/h olan tesis sayesinde yılda 4 buçuk milyon TL değerinde 1 milyon 650 bin kWe elektrik üretimi gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Memleketimize ve kurumumuza hayırlı olsun. Daha iyi, daha fazla hizmet için enerji yatırımlarımızı sürdüreceğiz.”