Kayseri'ye indirim yağacak!

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren yeni destek paketinin hayata geçirilmesi an meselesi. Bu destek paketiyle Kayseri'de geçim konusunda sıkıntı yaşayan emekliler bayram edecek. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Kayseri'ye indirim yağacak!

Milyonlarca emekliyi sevindirecek yeni destek paketi ile ilgili gelişmeler yaşanıyor. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin tamamlanmasının ardından TBMM bugün yeniden mesaiye başladı. Meclis’te öncelik verilen konuların başında emekliye destek paketinin geldiği belirtiliyor.

Kayseri'ye indirim yağacak!

A Haber'de yer alan habere göre emekliler için ilk etapta yapılacak düzenlemelerde 7 başlık öne çıkıyor.

Belediye hizmetlerinde indirim

Emekliler için yerel yönetimlerle yapılacak protokoller yapılacak. Su faturalarında indirim, ücretsiz toplu taşıma ve belediye tesislerinde ayrıcalık gibi destekler sunulacak.

Enerji desteği

Emeklilerin doğalgaz ve elektrik faturalarında indirim yapılması üzerinde çalışılıyor.

Ulaşım desteği

Toplu taşıma dışındaki ulaşım araçları için de destekler verilecek. Uçak ve tren biletlerinde emeklilere ayrıcalıklar tanınacak.

Kira yardımı

Büyükşehirler başta olmak üzere emeklilere kira yardımı da gündemde. Düşük aylıklı emeklilerden başlamak üzere emeklilere belli miktarlarda kira desteği verilecek. Bu konuda yerel yönetimler devreye girecek.

Finans desteği

Emeklilere banka hizmetlerinde kolaylık sağlanması için bankalarla protokoller yapılacak. Kamu bankalarının yanı sıra özel bankalar da devreye sokulacak. Ücretsiz banka hizmetleri, düşük faiz ve krediye erişimin yanı sıra promosyonların artırılması konuşulan konular arasında yer alıyor.

Tatil desteği

Emekliler için kamu kurumlarının tesisleri kapılarını açacak. Emekliler istedikleri bölgedeki kamu tesislerinde konaklama ve tatil imkanına sahip olacak. Turizm şirketleri ile de emeklilere özel kampanyalar sunulması için protokoller yapılacak.

Refah payı

Emekliler için uygulanan taban maaştaki seyyanen destekler önümüzdeki dönem için yeniden belirlenecek. Bu artışın Temmuz'dan önce yapılması da bekleniyor. Kök maaş düzenlemesi için seyyanen artış ve emekli aylık hesaplama sisteminde değişiklik de masada çalışılan konular arasında.

Destek paketi ile ilgili yapılması beklenen düzenleme milyonlarca emekliyi heyecanlandırdı. Yaşanacak gelişme adeta ‘Kayseri’ye indirim yağacak’ dedirtti.