Kayseri'de 5 gün ders yapılmayacak!

Milli Eğitim Bakanlığı Kayseri dâhil 81 ilde okullarda ders yapılmamasına ilişkin talimat verdi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Kayseri'de 5 gün ders yapılmayacak!

Milli Eğitim Bakanlığı 2023-2024 eğitim öğretim döneminde Kayseri dâhil 81 ilde 5 gün ders yapılmaması kararı aldı. 

Bakanlık 2023-2024 eğitim öğretim yılının son haftasını coşkuyla geçirmek için tüm okullara talimat verdi. 10-13 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek Yıl Sonu Faaliyet Haftası’nda öğrenciler, keyifli ve öğretici etkinliklerle yaz tatiline veda edecekler.

Etkinlikler Neler? 

Takas Saati: Öğrenciler, sahip oldukları eşyaları ve fikirlerini paylaşarak dayanışmayı ve paylaşmanın keyfini çıkaracaklar.

Yetenek Paylaşım Saati: Öğretmenler ve öğrenciler, yeteneklerini ve ilgi alanlarını sergileme imkanı bulacaklar. 

Görsel Sanat, Bilim ve Spor Saati: Resim, heykel, müzik, bilim deneyleri, spor turnuvaları ve daha birçok farklı alanda etkinlikler düzenlenecek. 

‘Bir Derdim Var’ Saati: Öğrenciler, dünyaya ve topluma dair düşüncelerini ve endişelerini paylaşarak bilinçlenecek ve çözüm üretmeye teşvik edilecekler. 

Belirsiz Günler ve Haftalar: Öğretmenler Günü, Okul Çalışanları Günü gibi özel günler kutlanacak ve emek verenlere teşekkür edilecek. 

‘Ben Her Yerde Varım’ Tecrübe Paylaşımı Söyleşileri: Farklı mesleklerden konuklar, öğrencilerle deneyimlerini paylaşarak onları motive edecekler.

Bu gibi etkinliklerle öğrencilerin zihinsel, sosyal, duygusal, fiziksel ve ahlaki gelişiminin desteklenmesi amaçlanırken onları farklı alanlarda geliştirmek ve yeni şeyler keşfetmelerini sağlamak, eğlenceli ve öğretici bir ortamda bir araya getirmek, okul ve veli iş birliğini güçlendirmek hedefleniyor.