menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“Sevgisizlik, en büyük engeldir”

İYİ Partili Kazım Yücel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Engellilerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Yücel, "En büyük engel, sevgisizliktir. Engelli kardeşlerimizden sevgimizi eksik etmeyelim" dedi.
02 Aralık 2020, Çarşamba

Yücel, "Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de engelli vatandaşlarımız dezavantajlı gurupta yer alıyor. Onlar maalesef sağlıklı bireyler gibi yaşam standartlarına sahip değiller. Bizlerin yaşadığı küçücük bir sıkıntı engelli kardeşlerimiz için çok büyük olabilir. Bizim öncelikli görevlerimiz arasında onların yaşam standartlarını geliştirmek, rahatlatmak ve daha iyi imkanlar sunmak gerekiyor. Unutmayın, hiçbir engelli kardeşimiz  bu duruma kendi istekleri yada seçimler sonrası gelmiyor. Onlar ya doğuştan gelen yada sonradan oluşan engelleri ile yaşama tutunmak zorundalar. Onların yaşam kalitesini artırmaya yönelik adımlar atmayarak, engelli kardeşlerimizin hayat standartlarını iyice kötüye götürmeyelim.Dezavantajlı guruplarımıza yönelik olarak çalışmalar yapalım ve onların yaşam standartlarını artıralım" diye konuştu.

Engelli bireylerin yaşamın her noktasında bulunduğunu belirten Yücel, hem merkezi yönetime hem de yerel idarecilere de seslendi. Yücel, "Biz engelli kardeşlerimize acınacak birey olarak bakarsak en büyük hatayı yapmış oluruz. Onlara acınacak birey olarak değil, engeli olmasına rağmen normal insanlardan daha fazla şeyleri başaracak bireyler olarak bakalım. Onlara sevgimizi verelim, yollarını açalım ve yaşam kalitelerini artıracak işlemler yapalım. Hem merkezi hükümet hem de yerel yöneticiler mutlaka engellilere yönelik öncelikle istihdam odaklı proje geliştirmeli. Engelli bireyler istihdama katılmalı ve bir başkasının eline bakacak durumda bırakılmamalı" şeklinde konuştu. Kurumsal Haber

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır