menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Melikgazi Belediyesi Toprak Dedeyi andı

Melikgazi Belediyesi ve TEMA Vakfı İl Temsilciliği, Türkiye'nin "Toprak Dede"si olarak bilinen TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca'yı vefatının birinci yılında adının verildiği parkta andı.
20 Ocak 2021, Çarşamba

Erenköy Mahallesi'ndeki Hayrettin Karaca Parkı'nda düzenlenen etkinlikte konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, parkı bir yıl önce açtıklarını hatırlattı.

Parkı çınar ve ıhlamur ağaçlarıyla donattıklarını anlatan Palancıoğlu, şunları kaydetti: "4 bin metrekare güzel bir park burası. Çınar ağaçlarımız Karaca'nın istediği gibi 15-20 yıllık çınar ağaçları. Bu parkın tam karşısında 1 milyon 260 bin metrekare Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi olacak. Yani bu parkın tam karşısında yeşil bir alan daha olacak. 80 günde 80 park yaptık, 2020'de ilçemize 100'ün üzerinde park kazandırdık. Parkların adını vatandaşlarımızla belirleyeceğiz ve ilkbaharda açacağız. 2020 yılında yaşları 5 ila 50 arasında değişen 70 bin ağaç diktik. Bizler Karaca gibi yeşillendirmeye, ağaç dikmeye devam edeceğiz. İnşallah bizler de onun yolunda yürüyebiliriz."

TEMA Vakfı Kayseri İl Temsilcisi Abdulkadir Dağlı ise Karaca'nın, 'Param var ama harcamaya hakkım yok' felsefesiyle yaşayan çevreci, tüketim toplumuna karşı örnek bir şahsiyet olduğunu belirtti.

AA

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır