menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“Kaybeden hep Kayseri oldu”

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşların kurulduğu günden bugüne kentte AKP’ye rekor oy verdiğini ancak aradan geçen onca yıla rağmen Kayseri’nin elindekileri de kaybettiğini ve küme düşmeye devam ettiğini söyledi. Hane halkı fert gelirinde de Kayseri’nin Türkiye ortalamasının altında çıktığını dile getiren Ataş, “Kayseri’de yıllık gelir 25 Bin 288 TL. AKP’ye her seçimde rekor oy veren Kayseri neden bu durumda? Oy veren hemşerim seçtiklerine bunun hesabını artık sormalıdır” diye konuştu.
13 Eylül 2020, Pazar

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, “Bu iktidar kurulduğu gün ‘kalkınma Sarız’da başlayacak’ dedi, ama gelinen nokta ortada. Sarız başta olmak üzere ilçeler daha da geriledi, ellerindekini de kaybetti. Büyükşehir yasası ile kayıplar daha da arttı.  Büyükşehir yasası ile ‘İlçeler Paris olacak’ diyenlerin de o gün bugündür sesi çıkmadı” dedi.

Tarım ve hayvancılıkta da Kayseri’nin gerilediğini kaydeden Ataş, tarım alanında yapılan kamu yatırımlarında 2008 yılında 5’inci sırada olan Kayseri’nin bugün 20’nci sıralara gerilediğini hatırlatarak, “ Bu durumu geçmişte de sıkça gündeme getirdik ve önlem alınmasını istedik, ama iktidar göz boyamaya devam etti ve olmayanı, olmuş gibi göstererek halka anlatmayı sürdürdüler. Kamu yatırımlarından mahrum bırakılan Kayseri’de yıllardır maruz bırakıldığı bu ilgisizlik nedeniyle ne yazık ki gerilemeye devam ediyor. Yönetenler ve onların Kayseri’deki temsilcileri ise bu yaşananları görmüyor, duymuyor, duyurmuyor. Onlara göre uçuyoruz. Bu uçuş nereye halk artık görüyor ve masallara inanmıyor” diye konuştu.

Kayseri’nin yıllardır ticarette, sanayide, ulaşımda, tarımda küme düştüğünü dile getiren Milletvekili Dursun Ataş, son olarak TÜİK tarafından açıklanan hane halkı gelirine de dikkat çekti. Kayseri’de yıllık fert başına gelirin 25 Bin 288 TL olduğunu kaydeden Ataş, “TÜİK’e göre,Türkiye 'de yıllık ortalama hane halkı kullanılabilir fert geliri 2019’da 28 bin 522 lira olarak belirlenirken, Kayseri bu alanda da Türkiye ortalamasının altında kaldı. Vatandaş yine hak ettiğini alamadı. AKP’ye her seçimde rekor oy veren Kayseri neden bu durumda? Oy veren hemşerim, seçtiklerine artık bunun hesabını sormalı. Çünkü kaybedilecek zaman yok. Yıllardır verilen desteğin karşılığı bu. Kayseri her alanda küme düşüyor” şeklinde konuştu.

Diğer yandan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın, "154 Milyara ulaşan BES’lerle reel sektöre kaynak sağlanabilecektir.” açıklamasına da tepki gösterdi. Ataş, "Deprem vergileri, işsizlik Fonu, Varlık Fonu, İhtiyat Akçesi, 15 Temmuz Şehitleri için toplanan yardımlar yandaşa peşkeş çekildi. Şimdi de Bireysel Emeklilik Sistemine göz diktiler. Bu iktidar artık elini vatandaşın cebinden çekmelidir. Vatandaşın dayanacak gücü kalmamıştır. Gizlenen gerçek enflasyon ve işsizlik rakamları ile bu tablonun sürdürülebilmesi imkansızdır. Türkiye’nin yeni ve iyi birt iktidara ihtiyacı vardır. İyiler, deneyimli ve dürüst kadrolarıyla ülkeyi hak ettiği yere taşımaya hazırdır"  ifadelerini kullandı.

Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Koronavirüs ile mücadeleye de dikkat çekerek, Erdoğan 'ın programlarını eleştirdi. Ataş, "Milli bayramlarda bulaşan virüs söz konusu sayın Cumhurbaşkanı’nın programı olunca bulaşmıyor" dedi ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener 'in, "Devlet yönetmek ciddiyet ister” sözleri ile ortaya çıkan düşündürücü tabloya, vurgu yaptı.

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır