menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Çocuklar hünerlerini burada sergiliyor

KAYMEK Sarıoğlan Sosyal Yaşam Merkezi'nde yürütülen Mutlu Çocuklar Projesi kapsamında 12 öğrencinin, geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları çalışmayı Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım'a hediye etti.
10 Haziran 2021, Perşembe

Sarıoğlan Atatürk İlköğretim okulu 6. sınıf öğrencilerinden oluşan projedeki çocuklar, faaliyet gösteren Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK Sarıoğlan Sosyal Yaşam Merkezi'nde proje başladığından bu yana 7 adet tabloyu ahşap yakma tekniği kullanılarak 35x50 ahşap tablo yaptı. Bunların yanı sıra 93 ağaca ağaç künyesi yapılarak ağaç dikimi gerçekleştirilen öğrenciler, Polis Haftasında da yine geri dönüşüm malzemelerinden ağaç plaket yapan öğrenciler, Sarıoğlan İlçe Emniyet Amirine ve yine 23 Nisan için yaptıkları için çalışmayı ise Sarıoğlan Kaymakamı Murat Çürük'e hediye etti.

KAYMEK Sarıoğlan Sosyal Yaşam Merkezi İdari Amiri Hasan Baldık, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, "İçinde bulunduğumuz pandeminin zor şartlarından, olumsuz etkilerinden bir nebzede olsa çocuklarımıza bu tür etkinlikleri çoğaltarak daha verimli, geleceğe iyi gözlerle bakan çocuklar yetiştirmek için çabalıyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK Sarıoğlan Sosyal Yaşam Merkezinde kadınlarımıza yönelik devam etmekte olan İŞ-KUR destekli geleneksel el nakışları kursunda kadınlarımız el nakışlarını öğrenirken aile bütçesine katkı sağlamaktadır. Öğrencilere ve yetişkinlere yönelik bağlama, zeka oyunları kursu verilmektedir. Önümüzdeki günlerde pandemi koşullarının da el verdiği sürece havuz, fitness ve değişik spor aktiviteleriyle çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kurumsal Haber

Diğer GÜNCEL Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır