Ankara'da Kayseri'ye büyük ilgi!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ankara Millet Bahçesi'nde düzenlenen etkinlikte Kayseri büyük ilgi gördü. Misafirlere pastırma ikram edildi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Ankara'da Kayseri'ye büyük ilgi!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 5-9 Haziran 2024 tarihleri arasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ankara Millet Bahçesi’nde düzenlenen ÇEVREFEST etkinliğinde yerini aldı. Kayseri ÇEVREFEST’te yerini alırken, büyükşehirin standına yoğun ilgi gösterildi. Gelen misafirlere pastırma ikram edildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla çevre konusuna ayrı bir önem vererek bu kapsamda 5 yıl boyunca çevre alanında önemli çalışmalar yürütürken, bir taraftan da bu alanda yapılan etkinliklere katılmaya özen gösteriyor.

Ankara'da Kayseri'ye büyük ilgi!

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi, 5-9 Haziran 2024 tarihleri arasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ankara Millet Bahçesi’nde düzenlenen ÇEVREFEST etkinliğinde yerini aldı.

Büyükşehir Belediyesi yatırımlarını tanıttı!

Büyükşehir, Ankara’daki ÇEVREFEST’te, Kayseri’yi, zenginliklerini ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin çevreci yatırımlarını ve iyi uygulamalarını tüm katılımcılara örnek olması bakımından tanıtma imkânı buldu.

Büyükşehir standında kurulan dev ekranda 6 bin yılı aşkın tarihi geçmişiyle kadim kent Kayseri’nin ve turizminin tanıtım videosu misafirlere izletilirken, kentteki faaliyetleri anlatan kültür sanat, spor, gastronomi ve bilim gibi çalışmalar misafirler tarafından büyük ilgi gördü.

Ankara'da Kayseri'ye büyük ilgi!

Ayrıca lezzetin anavatanı Kayseri’de meşhur pastırma da misafirlere ikram edilirken, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından hazırlanan atölyelerdeki uygulamalı eğitimler gençler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.