Yağ fiyatlarında eşsiz indirim başladı! Gören bayram edecek...

Yağ fiyatlarında eşsiz indirim başladı! Fiyatları gören bayram edecek... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın marketlere indirim çağrısına yağ fiyatlarında indirim yapılacağını duyurarak olumlu bir geri dönüş yapan o kooperatif hangisi? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri bülteninde...

Yağ fiyatlarında eşsiz indirim başladı! Gören bayram edecek...
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yağ fiyatlarında eşsiz indirim başladı! Fiyatları gören bayram edecek... Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın marketlere indirim çağrısına Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Genel Müdürlüğü (KARADENİZBİRLİK) yağ fiyatlarında indirim yapılacağını duyurarak olumlu bir geri dönüş yaptı. 

KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Ünal Erarslan, 2023 yılı yağlık ayçiçeği ürünü alımlarına hızla devam ettiğini bildirirken, birliğin piyasayı regüle ederek, fahiş fiyat artışlarının önüne geçerek, bölge ve ülke ekonomisine de olumlu katkılar sunduğunun altını çizdi.

Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında 12 Ekim itibarıyla geçerli olacak bir kampanya yaparak ayçiçeği yağı fiyatlarında yüzde 12 ila15 oranında bir indirim yapıldığını duyurdu. 

Bunun yanında KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Erarslan, yağlı tohumlarda yerli üretim artışının sağlanması için devlet tarafından yapılacak teşvik ve desteklemelerin mutlaka arttırılması gerektiğini kaydetti. Bugün yapılan çağrılara bir yanıt da Tarım Kredi Kooperatif Marketler’den gelmişti.