Teknoloji Liderleri Zirvesi yapıldı - Kayseri'nin o projesi dikkat çekti!

Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024 Etkinliği İstanbul'da düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise akıllı şehircilik üzerine açıklama yaptı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Teknoloji Liderleri Zirvesi yapıldı - Kayseri'nin o projesi dikkat çekti!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İstanbul’da düzenlenen teknoloji, akıllı şehir ve yapay zekânın ele alındığı, teknoloji alanında Türkiye’nin önde gelen karar vericileri ve kanaat önderlerinin teşrif ettiği Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024 Etkinliği’ne katıldı. Büyükkılıç akıllı şehircilik projesi üzerine konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ulaşımdan kentsel dönüşüme, sağlıktan spora, turizmden sosyal belediyecilik ve gönül belediyeciliğine kadar 7’den 70’e tüm kesim için birbirinden özel projeleri yeni 5 yılda hayata geçirmeyi planlıyor.

Geleceğin şehir yönetim sistemi olarak tanımlanan ‘Akıllı Şehircilik’ konusunda Anadolu’nun parlayan yıldızı Kayseri'yi sürdürülebilir bir geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçiren Başkan Büyükkılıç, bu alanda da ulusal ve uluslararası programları yakından takip ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, BMI Business School'un organizasyonuyla Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul otelde gerçekleşen Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024 etkinliğine katıldı. Toplantıya İzmir ve Eskişehir gibi büyükşehirlerin de belediye başkanları katılırken, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal açılış konuşması gerçekleştirdi.

Teknoloji Liderleri Zirvesi yapıldı - Kayseri'nin o projesi dikkat çekti!

Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024 Etkinliği’nde "Yapay Zekâ Çağında Akıllı Şehirler" konusunda gelecek beklentileri, trendler ve iyi uygulamalar kapsamlı bir şekilde tartışıldı. Etkinlikte, ‘Yapay Zekâ Çağında Yeşil ve Dijital Dönüşüm Odağında Birlikte Geliştirme’, ‘Akıllı ve Dirençli Kent Teknolojileri’, ‘Yenilenebilir Enerjide Yüksek Teknoloji ve Ar-Ge’nin Önemi’ gibi konu başlıkları yer aldı.

Başkan Büyükkılıç, çok verimli geçen zirve ile ilgili yaptığı açıklamada, “Çok verimli ve anlamlı geçen Teknoloji Liderleri Zirvesi’nde önemli konuları teknoloji alanında kanaat önderleri ile tartışma ve görüşme imkânı bulduk. Ayrıca, zirvede büyükşehirlerden gelen belediye başkanları Kayseri’ye geldiklerinde planlı, düzenli, huzurlu bir şehir gördüklerini ifade etmeleri bizleri çok keyiflendirmiştir” diye konuştu.

Teknoloji Liderleri Zirvesi yapıldı - Kayseri'nin o projesi dikkat çekti!

Kayseri’deki akıllı şehir projeleri ile kenti sürdürülebilir bir geleceğe taşıyacak yenilikçi çözümler ürettiklerini ifade eden Büyükkılıç, “Teknolojinin imkânlarını sonuna kadar kullanmalıyız, yaşamın her alanında hayatı kolaylaştırıp, verimliliği arttıracağız” dedi.

Teknoloji Liderleri Zirvesi yapıldı - Kayseri'nin o projesi dikkat çekti!

Başkan Büyükkılıç’a, Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024 Etkinliği’nde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman da eşlik etti.