Sözcü'nün manşetine Yahyalı'dan sert yanıt!

Sözcü Gazetesi'nin manşetinde yer alan 'Kaymakam ve Belediye Başkanı Şeyhin Önünde El Pençe Divan Durdu' haberine Yahyalı Belediyesi'nden sert yanıt geldi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri bülteninde…

Sözcü'nün manşetine Yahyalı'dan sert yanıt!

Sözcü Gazetesi bugün manşetinde Yahyalı Belediyesi ile ilgili bir habere yer verdi. Haberde yer alan ifadelerle ilgili açıklamada bulunan Yahyalı Belediyesi’nin yanıtı sert oldu. 

Söz konusu haber ‘Nakşibendi tarikatı şeyhlerinden Ramazan Dinç, Yahyalı Belediyesi’nin asfalt tesisini ziyaret etti. Şeyhi ağırlayan kaymakam ve belediye başkanı ‘hürmet’te kusur etmedi’ şeklinde kaleme alındı. 

Sözcü’de yer alan habere göre, Kayseri'de AK Parti'li Yahyalı İlçe Belediyesi tarafından 31 milyon TL bedelle 21 Ağustos 2023'te temeli atılan Asfalt Plenti'nin önümüzdeki günlerde açılışı gerçekleştirilecek. Yaklaşık iki ayda tamamlanan tesise dikkat çeken bir ziyaret gerçekleşti.

Nakşibendi Tarikatının Yahyalı ilçesi şeyhi Ali Ramazan Dinç, AK Parti'li Belediyenin tesisini gezdi, dua etti. Dinç'in tesis  ziyaretine ilişkin fotoğraflar ise AK Parti'li Yahyalı Belediyesi'nin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Görüntülerde Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya, AK Parti'li Belediye Başkanı Esat Öztürk ve belediye meclis üyelerinin şeyhin önünde el pençe divan duruşları tepkilere yol açtı.

Haberin ardından açıklama yapan Yahyalı Belediyesi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, ‘Bugün ulusal olarak yayın yapan Sözcü Gazetesi manşetinde yer alan “Kaymakam ve Belediye Başkanı Şeyhin Önünde El Pençe Divan Durdu” haberi art niyetle kaleme alınan mesnetsiz bir haberdir.

Haber, iyi bir bürokrat olan ilçe kaymakamımızı ve çalışkanlığı ile öne çıkan bir belediye başkanımızı hedef aldığı gibi, ömrünü ilim yolunda geçirerek birçok insana faydalı olan İlahiyatçı Ali Ramazan Dinç Hoca Efendi’yi hedef alması bizleri şaşırtmamıştır.

Türkiye’nin eski karanlık günlerinden fırlayan bir zihniyetle kaleme alınan haberde ifade edildiği “El Pençe Divan Duran” bir görüntü oluşmamış, görüntü tamamen çarpıtılmıştır. Ali Ramazan Dinç Hoca Efendi’nin Asfalt Üretim Tesisine dua etmek ve hayırlı olsun demek için yaptığı ziyarette Âlime duyulan saygı gereği insanların ellerini birbirine bağlaması art niyetli bir şekilde ifade edilerek “El Pençe Divan Durdu” diye servis edilmiştir. Haberde oluşturulmak istenen algı ile gerçekler arasında büyük bir uçurum bulunmaktadır.

İlçesine en iyisini yapmak için gece – gündüz demeden çalışan ilçe kaymakamımıza ve 9,5 yıllık görev süresi boyunca yaptığı sayısız projelerle halka başarıyla hizmet eden belediye başkanımıza yaptıkları bu yakıştırmayı kabul etmiyor, haberi yapan ve yayınlayan Sözcü Gazetesi'ni şiddetle kınıyoruz’

Sözcü'nün manşetine Yahyalı'dan sert yanıt!