Soğanlı Vadisi'nde çekilecek dizinin başrol oyuncusu kim?

TRT'nin Kayseri'de Soğanlı Vadisi'nde çekilecek dizisi Karaağaç'ın başrol oyuncusu Olgun Şimşek sıkça araştırılıyor. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Soğanlı Vadisi'nde çekilecek dizinin başrol oyuncusu kim?

TRT'nin Kayseri'de Soğanlı Vadisi çekilecek dizisi Karaağaç'ın başrol oyuncusu sıkça araştırılırken en son Terzi dizisinde Mustafa karakteriyle izleyiciyle buluşan Olgun Şimşek, yeni diziyle tekrar ekran karşısına çıkacak.

Oyuncu Şimşek, 2012 Antalya Televizyon Ödülleri'nde Yalan Dünya dizisiyle Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı. İlköğretim ve ortaöğretimini Bursa, Mustafakemalpaşa'da tamamladı, Mustafakemalpaşa Lisesi'nden ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın oyunculuk bölümünden 1993 yılında mezun oldu.

Soğanlı Vadisi'nde çekilecek dizinin başrol oyuncusu kim?

Televizyonda şov programlarında çıkan Şimşek, Bir Demet Tiyatro komedi dizisindeki Kudret tiplemesiyle, Yedi Numara komedi dizisindeki Sabit Ballıoğlu karakteri ve İbo Show'daki Güçlü karakteri ile geniş kitlelerce tanındı. Uğur Yücel'in yönetmenlik deneyimi olan Yazı Tura filminde canlandırdığı Rıdvan rolü ile başta Altın Portakal olmak üzere birçok ödül kazandı.

Yalan Dünya dizisinde, Selahattin karakterini canlandıran Olgun Şimşek, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz başlıklı dizinin yanı sıra Türk Ekonomi Bankası'nın reklamlarında da oynadı.

Soğanlı Vadisi'nde çekilecek dizinin başrol oyuncusu kim?

Kişisel hayatı Olgun Şimşek, Bingöllü Alevî Kürt bir baba ile Bursalı Sünnî Türkmen bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk evliliğini Şebnem Sönmez ile yapan sanatçı, 19 Kasım 2011 tarihinde Zeynep Kocabeyoğlu ile evlendi.

Olgun Şimşek, internet ortamında yayınlanan Terzi dizisindeki Mustafa karakteriyle izleyenleri büyüledi. Şimşek bu yeni projede ise Celal Ağa karakterini canlandıracak.