TRT'nin yeni dizisi Kayseri'de çekilecek!

Kayseri Valiliği, TRT'nin yeni dizisinin Kayseri'de çekileceğini duyurdu. Peki dizi kentin hangi bölgesinde çekilecek? Ne zaman yayınlanacak? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde…

TRT'nin yeni dizisi Kayseri'de çekilecek!

Kayseri Valiliği, TRT’nin yeni dizisi Kayserinin turistik bölgelerinden biri olan Soğanlı Vadisi’nde çekileceğini duyurdu. Bu adım geçtiğimiz dönem binlerce turisti ağırlayan bölgeyi daha çok öne çıkaracak. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, projenin bölge turizmine olan olumlu etkilerini vurgulayarak, memnuniyetini dile getirdi.

Son zamanlarda önemli bir turizm merkezi olarak yerel ve ulusal basında sıkça gündeme gelen Kayseri/Yeşilhisar İlçesi Soğanlı Vadisi bu kez dev bir yapımla adından söz ettiriyor.

TRT'nin yeni dizisi Kayseri'de çekiliyor!

Başrollerinde Olgun Şimşek ve birçok önemli ismin yer alacağı Karaağaç dizisi Soğanlı Vadisi’nde çekilecek. Hikayesi 1970’li yıllarda geçen ve dram türünde hazırlanan duygusal yapımda Soğanlı Vadisi’nin yanı sıra Kayseri il merkezi Yeşilhisar ilçesi ve Mustafa Paşa’da da çekimler yapılacak.

TRT'nin yeni dizisi Kayseri'de çekiliyor!

Soğanlı Vadisi’ni turizme kazandırma noktasında önemli çalışmalara imza atan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek yapım ekibiyle gerçekleştirdiği ön görüşmenin ardından bu tür yapımların bölgenin sahip olduğu görsel güzelliklere ek olarak mevcut turizm potansiyelinin işlerlik kazanması yönünden de büyük önem taşıdığını belirtti.

TRT'nin yeni dizisi Kayseri'de çekiliyor!

Çiçek, bu yapımın TRT gibi tek başına sektöre yön verebilen bir kuruluşta yayınlanacağı için de son derece mutlu olduğunu kaydetti.

TRT'nin yeni dizisi Kayseri'de çekiliyor!

Karaağaç dizisinin çekimlerine yıl sonunda başlanacak ve yeni yılda TRT1 ekranlarında olacak.

 

Fenomen dede Kayserili çıktı! İlk açıklamasıyla üzdü...