Oktugan için düzenlenen protestoya sadece 2 kişi katıldı!

İstanbul'da özel bir okulda müdürlük yapan İbrahim Oktugan'ın öldürülmesi üzerine birçok ilde protestolar yapıldı. Kırşehir'de ise protestoya sadece 2 kişi katıldı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde...

Oktugan için düzenlenen protestoya sadece 2 kişi katıldı!

İstanbul'da özel bir okulda müdürlük yapan İbrahim Oktugan'ın öldürülmesi,üzerine birçok ilde  protestolar yapıldı. Kırşehir'de ise protestoya sadece 2 kişi katıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelen eğitimci idareciler, bağlı bulundukları sendikanın yeleğini giyerek eğitimde yaşanan şiddeti protesto etti. Sendika adına konuşan Ramazan Kırboğa, şehirde bulunan eğitim sendikalarını basın açıklamasına davet etmelerine rağmen katılım olmadığını söyledi. Tek başlarına da olsa mücadeleye devam edeceklerini aktaran Kırboğa, ‘Eğitimde yaşanan şiddet olaylarına dikkat ve tepki vermek üzere ve eğitimde şiddet yasasının çıkarılması için basın açıklaması organize ettik’ dedi.
Oktugan için düzenlenen protesto'ya sadece 2 kişi katıldı!
Açıklamalarına devam eden Kırboğa, ‘İki sendika üyesi olarak açıklamamızı yaparak, gündemde var olan şiddete tepkimizi vereceğiz. Sadece eğitimciler için değil, kamuda birçok kurumda, emniyet, sağlık ve diğer kurumlarda da şiddet olayları artıyor. Kamu görevlilerinin korunması için gerekli yasaların çıkarılmasını talep ediyoruz’ diye konuştu.