Öğrencilere tatil sürprizi – Okullar 11 gün tatil!

Milyonlarca öğrenciye sürpriz olacak 11 gün tatille, öğrenciler tatile doyacak. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Öğrencilere tatil sürprizi – Okullar 11 gün tatil!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilere sunduğu tatillerle öğrenciler dinlenme fırsatı bulacak. Milyonlarca öğrenciye sürpriz niteliğinde 11 gün tatil ile de öğrenciler tatile doyacak. Detaylar Kayseri Anadolu Haber’de…

Öğrencilere tatil sürprizi – Okullar 11 gün tatil!

Türkiye’de bakanlık tarafından alınan kararlara göre özel ve resmi günlerde okullar tatil ediliyor. Bunların yanında ara tatiller de öğrencileri dinlendirecek bir faktör olarak göze çarpıyor. Yoğun okul temposundan yorulan öğrenciler için zaman zaman uygulanan tatil haberleri öğrencilere müjde niteliği taşıyor. 

Bu yıl nisan ayı tatillerle başlıyor. Henüz resmi açıklama gelmese de 31 Mart seçimlerinin ertesi günü 1 Nisan tarihinde okulların tatil edilmesi bekleniyor.

Bunun yanı sıra Nisan ara tatilinde okullar 9 gün süreyle kapalı olacak. Ancak bu gün de ara tatil şeklinde değil de Ramazan Bayramı tatili şeklinde açıklanması bekleniyor. Her iki halükarda öğrenciler 9 günlük tatil etmiş olacaklar.

Son olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da okullar tatil edilecek. Böylelikle Nisan ayında 11 günlük tatil olmuş, çocuklar tatile doymuş olacak.