O Konser İptal Değil, Çünkü...

KİGDER, Cumhuriyetin 100. yılında, özel bir konser düzenliyor. Başkan Dr Sema Karaoğlu, milli yastan dolayı konserlerin iptal olduğunu, fakat kendilerinin konser vereceklerini söyleyerek, 'Bu acıları unutmamak ve insanlığın yaşadığı dramı hatırlatmak istiyoruz' dedi. Konser nerede, hangi gün ve saat kaçta başlayacak? Detaylar Haberimizde...

O Konser İptal Değil, Çünkü...
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 21 Ekim’de konser düzenleyecek. 

Milli yastan dolayı Türkiye'de bir çok konser iptal edildi. Karaoğlu, kendilerinin konseri iptal etmemelerinin sebebini acıları unutmamak ve insanlığın yaşadığı dramı hatırlatmak istediklerini ileri sürerek, açıkladı. 

Dr. Sema Karaoğlu, yaptığı açıklamada, 'Cumhuriyetimizin 100. yılını coşku ve heyecanla kutlama hazırlıklarımız devam ederken, yüreğimizi dağlayan bir acıyla karşılaştık. İsrail'in, Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik masum insanları hedef alan saldırısı sonucunda yüzlerce sivil yaşamını yitirdi.' dedi.

Karaoğlu, 'Bu dehşet verici katliamın ardından devletimiz 3 gün yas ilan edince, kutlama hazırlıkları olanlar etkinliklerini iptal etmeye başladılar. Belki duymuşsunuzdur, 21 Ekim'de KİGDER olarak düzenleyeceğimiz konserimize davetlisiniz. Biz etkinliğimizi iptal etmedik, çünkü bu acıları unutmamak ve insanlığın yaşadığı dramı hatırlatmak istiyoruz. Cumhuriyetimizi ne zorluklarla kazandığımızı, ne canlar verdiğimizi sanat yoluyla anlatarak, bu değerlere sahip çıkmanın önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Atamızın dediği gibi, "Yurtta sulh, cihanda sulh," sözü yaşadığımız zamanlarda daha da anlam kazanıyor.' diye konuştu. 

O Konser İptal Değil, Çünkü...

Konserin amacının, Filistin'deki acıyı görmezden gelmek değil, 100 yıl önce benzer acıları hatırlayarak barışa ve yaşama olan özlemlerimizi dilemek olduğunu belirterek, 'Konserimizde, savaşın acısını, kaybettiğimiz sevdiklerimizi ve yaşanan çileleri anlatıyoruz. Amacımız, Filistin'deki acıyı görmezden gelmek değil; tam tersine, 100 yıl önce benzer acıları yaşadığımızı hatırlayarak, barışa ve yaşama olan özlemlerimizi dile getirmektir. Tüm mazlum milletlere örnek olan bağımsızlık mücadelemizin meyvesi cumhuriyetimizin kuruluşunu kutlamak, şehitlerimizi saygıyla anmak, ağıtlarımızı birlikte yakmak ve marşlarımızı birlikte söylemek için sizi 21 Ekim'de Kadir Has Kültür Merkezi'ne bekliyoruz' ifadelerini kullandı.