MHP'den CHP'ye Sert Sözler!

CHP Kayseri İl Başkanlığı, Sarıoğlan Belediyesi tarafından yapılan bir takım uygulamalar ile ilgili suçlayıcı açıklamalarda bulunmuştu. O suçlamalara MHP Kayseri İl Başkanlığı'ndan yanıt geldi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri bülteninde…

MHP'den CHP'ye Sert Sözler!

CHP Kayseri İl Başkanlığı, MHP’li Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım tarafından yönetilen Sarıoğlan Belediyesi’ni 

-    Yerel seçimler sonrası, 25 işçiyi CHP ve diğer partileri destekledikleri gerekçesi ile işten çıkarttığı,
-    Bazı esnafların belediyeden kiraladıkları iş yerlerinden kanuna aykırı şekilde tasfiye edilmek istendiği,
-    CHP’ye oy verdiği iddia edilen 5 ev sahibinin kaçak yapılarıyla ilgili ruhsat almaları yönünde ihtar gönderildiği ile ilgili konularda suçlamıştı. 

MHP'den CHP'ye Sert Sözler!

Konuya İlişkin madde madde açıklamalarda bulunan MHP Kayseri Yerel Yönetimlerden Sorumlu Levent Livdumlu işten çıkarılan işçilerle ilgili, ‘Açıklamalarda belirtilen 25 emekçi Sarıoğlan Belediyesi'ne geçici işçi statüsünde alınan beden işçileri olup belirli süre için çalıştırılan işçilerdir. Çalışma süreleri dolduğunda çıkış işlemleri yapılıp ihtiyaca göre yeniden işe alınmaları mümkündür. Kaldı ki işten çıkartılanlar arasında MHP’li olduğu bilinen kişiler de mevcuttur. Seçim sürecini fırsat bilip rutin ve hukuki bir işlemi hukuksuz gibi anlatmak doğru bir yaklaşım tarzı değildir.’ dedi.

Livdumlu, tasfiye edilmek istendiği belirtilen esnaflarla ilgili, ‘Belediyeden işyeri kiralayan ancak belirli bir süre geçmesine rağmen işyeri açma ruhsatı almayan ve usulüne uygun çalışmayan esnaflarla ilgili yapılan işlem de aynı kapsamda değerlendirilmelidir. Mademki her şey kitabına uygun, tahliye kararı ile ilgili mahkeme yolu açıktır. Esnaf kardeşlerimiz CHP’den önce yargı yoluna başvurabilirler.’ İfadelerinde bulundu.

Levent Livdumlu, kaçak yapılarla ilgili ise, ‘Bir diğer konu ise kaçak yapılarla ilgili tutanak tutulmasıdır. Belediyenin Kaçak yapı ile ilgili tutanak tutması ve kanuni süre içerisinde ruhsata bağlanmasını talep etmesi ne zamandan beri hukuksuz olmuştur. CHP kaçak yapılaşmayı teşvik edecekse 31 Mart 2024 seçimlerinde kendi yönetimlerine geçen İlçelerin Belediye Başkanlarına tavsiyelerde bulunabilir. Cumhur İttifakı Belediyelerinin bu konuda tavsiyeye ihtiyacı yoktur.’ açıklamalarında bulundu.

‘Belediye Başkanı Nasıl Hareket Etmesi Gerektiğini Bilir’

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Livdumlu, Belediye Başkanı Ayyıldırım’ın nasıl davranması gerektiğini bileceğini vurgulayarak, ‘Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım 31 Mart 2024 tarihinde Belediye Başkanlığı makamına gelmiş biri değildir. 2019 yılından bu yana 5 yılını doldurmuş ve Sarıoğlanlı hemşehrilerimiz tarafından takdir görerek yeniden seçilmiş bir Belediye Başkanıdır. Hangi yanlışa hangi şekilde müdahale edilmesi gerektiğini bilen ve kanunların verdiği yetkiyle hareket eden bir belediye başkanıdır.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere hukuksuz olduğu düşünülen uygulamalarla ilgili Yargı yolu tüm vatandaşlarımıza açıktır. Adaletin kestiği parmak acımaz. Yapılan uygulamalarda hukuk kuralları çerçevesinde olduğu için herhangi bir kaygımız da yoktur.’ açıklamalarında bulundu.

Kabahatleri Büyük!

Açıklamalarına CHP’nin yanlışlarının altını çizerek devam eden Livdumlu, ‘diğer yandan Sarız Belediyesi'nde engelli vatandaşlarımızı ve kadın milli futbolcumuzu işten çıkaran, sonra da ‘Haberimiz yoktu’ diyerek yönettikleri belediyedeki kıyımı, basiretsizlikleriyle örtmeye çalışanlar utanacakları yere, çamurlarını bize sıçratmayı tercih ediyorlar. Özürleri yok, kabahatleri boylarından büyük…’ dedi.

MHP’den CHP’ye Tavsiye

Livdumlu, CHP'ye bir de tavsiyede bulunarak, 'CHP gerçeğini bilmediği konularda Sarıoğlan Belediyesi'nden bilgi almadan hareket etmemesi ve kamuoyunu yanlış bilgilendirecek açıklamalardan kaçınmasıdır' ifadelerinde bulundu.