Kayserisporlu futbolculardan büyük başarı!

U19 Millî Takımımız Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı. Bu kadroda Kayserisporlu Muhammed Eren Arıkan ve Baran Ali Gezek da yer aldı. Detaylar haberimizde…

Kayserisporlu futbolculardan büyük başarı!

U19 Millî Takımımız, UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Elit Tur ikinci maçında ev sahibi Hırvatistan’ı 2-1 yendi. Varazdin şehrinde Gradski Stadion‘da oynanan mücadelede Millî Takımımızın gollerini 5. dakikada Engin Efe Poyraz Yıldırım ve 10. dakikada Emre Uzun atarken, Hırvatistan’ın golünü 50. dakikada Zlatan Koscevic kaydetti.

Grubumuzun diğer maçında Romanya, Almanya’yı 3-2 mağlup etti. Bu sonuçların ardından son oynanacak grup maçlarının skorlarına bakılmaksızın U19 Millî Takımımız, 15-28 Temmuz 2024 tarihleri arasında Kuzey İrlanda’nın ev sahipliğinde oynanacak UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Finallerine katılmaya hak kazandı.    

Ay-yıldızlıların Hırvatistan ile oynadığı karşılaşmayı TFF Başkan Vekili, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt, Millî Takımlardan Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ile Dış İlişkiler ve Milli Takımlar İdari Direktörü Buğra İmamoğulları da tribünden takip etti. Eröğüt ve Altıntop mücadelenin sonunda Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne katılma başarısı gösteren U19 Millî Takımımızı tebrik etti.  

Kayserisporlu futbolculardan büyük başarı!
Kayserispor’dan tebrik…

Mondihome Kayserispor da futbolcularının yer aldığı U19 Milli Takımı’nı tebrik etti. Yapılan açıklamada, ”Avrupa Şampiyonası Finallerine katılma başarısı gösteren U19 Milli Takımımızı ve futbolcularımız Baran Ali Gezek ile Muhammed Eren Arıkan’ı tebrik ederiz. #BizimÇocuklar” ifadeleri kullanıldı.