Kayserililer Kaçacak Yer Aradı!

Kayseri'de son zamanlarda zaman zaman gök gürültüsü eşliğinde ani başlayan şiddetli yağışlar, nedeniyle Kayserililer kaçacak yer aradı. Detaylar haberimizde…

Kayserililer Kaçacak Yer Aradı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz Cumartesi gününden itibaren, Kayseri ve çevre illerinde zaman zaman gök gürültüsü eşliğinde başlayan şiddetli yağışlar, nedeniyle vatandaşlar kaçacak yer aradı.

Kayserililer Kaçacak Yer Aradı!

İkindi saatlerinde başlayan ani yağış, dışarıda bulunanları hazırlıksız yakaladı. Sağanak yağmurdan korunmak isteyen bazı vatandaşlar şemsiyelerini kullanırken, bazıları da çatı altlarına sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştı.

Kayserililer Kaçacak Yer Aradı!

Vatandaş sığınacak yer aradı

Şehirdeki parklar, alışveriş merkezleri ve toplu taşıma durakları, yağmurdan korunmak isteyenlerin sığındığı yerler arasında oldu. Ancak yoğunluğun artmasıyla birlikte bu alanlarda da kalabalık oluştu.

Meteoroloji uzmanları, yurdun iç kesimlerinde, ani yağışların özellikle ikindi saatlerinde etkisini artıracağı konusunda uyarıda bulundu. Bu ani yağışlarla birlikte şiddetin dolu gibi ani olaylarla birlikte artması beklenirken, vatandaşların bu duruma karşı hazırlıklı olmaları gerektiği vurgulandı. 

Kayserililer Kaçacak Yer Aradı!

Yağışlar devam edecek

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü’nün yayımladığı hava tahmin raporuna göre, sağanak yağışlar hafta boyunca Kayseri’de devam edecek. Meteoroloji’nin iç kesimlerde gök gürültülü sağanak yağışa ilişkin uyarıda bulundu. Uyarıda; ‘Yapılan son değerlendirmelere göre; 30.04.2024 Salı günü İç Anadolu (Ankara, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Nevşehir, Çankırı ve Yozgat), Doğu Akdeniz’in iç kesimleri (Adana’nın kuzeyi, Mersin’in iç kesimleri, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri) ile Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir’ ifadeleri yer aldı.