Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Eskişehir Bağları'nda

Kayseri Eskişehir Bağları Danışmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu şahsın 6 yaşındaki çocuğu taciz ettiği iddiaları üzerine çıkan gerginlik devam ederken Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Eskişehir Bağları'nda vatandaşları dinliyor. Detaylar haberimizde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Eskişehir Bağları'nda

Kayseri Eskişehir Bağları Danışmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu şahsın 6 yaşındaki çocuğu istismar ettiği iddiaları üzerine çıkan gerginlik devam edereken Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'te olay yerine gitti.

Melikgazi ilçesine bağlı Danişmentgazi mahallesinde bulunan semt pazarında yabancı uyruklu bir şahsın 6 yaşında bir çocuğu taciz ettiği iddiaları üzerine vatandaşlar şahsı tuvalete kilitledi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Vatandaşlar yabancı uyruklu şahsın pazar yerinden dışarıya çıkmasını bekledi. Kalabalık her geçen dakika artarken, olay yerine çok sayıda polis ve çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Polis ekipleri vatandaşları sakin olmaya davet ederken her geçen dakika gerginlik büyüdü.

Bölgeye gelen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek vatandaşları sakinleştirmek için görüşmeler yaptı. Burada konuşan Vali Çiçek; 'Ben sizin öfkenizi çok iyi anlıyorum. Gerçekten çok kızgın olduğunuzu ve bu olayın alçak bir olay olduğunu biliyorum. Size valiniz olarak söz veriyorum. Bir daha Danişmentgazi Mahallesi’nde böyle alçaklık olmayacak. Hiçbir polisimizin ve vatandaşımızın burnu kanamasın. Ne gerekirse yapacağız. Ama şu an dağılalım. Ne polisimizin ne de kimsenin canı yansın. Lütfen herkes evlerine gitsin. Devlet gereğini sonuna kadar yapacak' ifadelerini kullandı.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek bölgeye giderek vatandaşları dinledi. Birçok vatandaşla birebir konuşan Vali Çiçek'e vatandaşlar 'Bu konu unutulmasın!' diye sitemde bulundu. Mahallede çok fazla yabancı uyruklu şahıs yaşadığını dile getiren mahalle sakinleri, 'Tedirginiz. Yarın bir gün bize yapmayacakları ne malum? Ülkemizde mülteci istemiyoruz' ifadelerinde bulundular. Hala olay yerinde olan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek vatandaşları sağduyulu olmaya davet etti. Konu ile ilgili tüm çalışmaları yapacaklarını söyleyen Vali Çiçek mahallelilerden dağılmalarını talep etti.