Kayseri Diken Üstünde! - Güvenlik Önlemleri Alınıyor!

Kayseri Eskişehir Bağları Danışmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu şahsın 6 yaşındaki çocuğu istismar ettiği iddiaları üzerine çıkan gerginlik büyüyor. Büyüyen gerginliğin, göçmenlerin yoğun olduğu mahallelere sıçramasından korkuluyor. Şehir diken üstünde! Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde...

Kayseri Diken Üstünde! - Güvenlik Önlemleri Alınıyor!

Kayseri Eskişehir Bağları Danışmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu şahsın 6 yaşındaki çocuğu istismar ettiği iddiaları üzerine çıkan gerginlik büyüyor. Büyüyen gerginliğin, göçmenlerin yoğun olduğu mahallelere sıçramasından korkuluyor. Şehir diken üstünde! 

Olay

Melikgazi ilçesine bağlı Danişmentgazi mahallesinde bulunan semt pazarında yabancı uyruklu bir şahsın 6 yaşında bir çocuğu taciz ettiği iddiaları üzerine vatandaşlar şahsı tuvalete kilitledi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Vatandaşlar yabancı uyruklu şahsın pazar yerinden dışarıya çıkmasını bekledi. Kalabalık her geçen dakika artarken, olay yerine çok sayıda polis ve çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Polis ekipleri vatandaşları sakin olmaya davet ederken her geçen dakika gerginlik büyüdü. Polis ekipleri olay yerini terk etmeyen vatandaşa önce biber gazı, ardından toma ile müdahalede bulundu. Olay yerinden ayrılmayan kalabalıkta gerginlik daha da büyüdü. Mahallede bulunan yabancı uyruklu şahıslara ait araçlara önce hasar verildi. Sonrasında da araçlar ve yabancı uyruklu şahıslara ait olan iş yerleri ateşe verildi.

Şehir Diken Üstünde!

Türkiye'nin gündemine oturan bu olay sonrasında Kayserililer diken üstünde. Elde edilen bilgilere göre yabancı uyruklu sahışların yoğun olduğu mahallelerde tedbir amaçlı güvenlik önlemleri alınmaya başlandı.

Kayseri Diken Üstünde! - Güvenlik Önlemleri Alınıyor!Yabancı uyruklu şahısların yoğun ikametinde olan Küçük Mustafa Mahallesi'nde giriş ve çıkışlarda polisler bekliyor.