Kayseri namaz vakitleri (18 Şubat)

Kayseri'de namaz vakitleri nasıl olacak? Sabah, öğle, akşam ve yatsı ezanı kaçta okuyacak? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Kayseri namaz vakitleri (18 Şubat)
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayserili vatandaşlar namaz vakitlerini, ezanın kaçta okunacağını sıkça internet üzerinden araştırıyor. Bizde Kayseri Anadolu Haber olarak gününze ışık tutacak ayet hadis ve dualarla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan edindiğimiz namaz saatlerini sizler için derledik.

Günün Ayeti

Biz senin için (mutluluğun) göğsünü açmadık mı?

İnşirah/1

Günün Hadisi

Ebû Hüreyre’nin işittiğine göre, Resûlullah (sav) bir defasında şöyle demiştir: ''Birinizin kapısının önünden bir nehir geçse ve onda her gün beş defa yıkansa, bu o kimsenin kirinden bir  şey bırakır mı, ne dersiniz?'' Sahâbîler, ''Onun kirinden hiçbir şey bırakmaz.''demişler, bunun üzerine Resûlullah, ''İşte beş vakit namaz da böyledir! Allah onlarla günahları yok eder.'' buyurmuştur.

(B528 Buhârî, Mevâkîtü’s-salât, 6)

Günün Duası

İslam’ın izzetine uygun davranmayı, her türlü kötülüğün, haksızlık ve zulmün karşısında durmayı bizlere nasip eyle. Bu uğurda bize güç ver. Bizi bu bilinçten ayırma Allah’ım! Her türlü fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı bizlere feraset ve basiret ihsan eyle Allah’ım!

Kayseri namaz vakitleri

İmsak: 05.57

Güneş : 07:19

Öğle : 12:57

İkindi : 15:56

Akşam : 18:25

Yatsı : 19:42