Kayseri İmam Hatip Lisesi'nde Bir İlk!

Kayseri'de ilk kez bir İmam Hatip Lisesi, Proje Spor İmam Hatip Lisesi'ne dönüştürüldü. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'de…

Kayseri İmam Hatip Lisesi'nde Bir İlk!

Kayseri’de Kartal Bulvarı üzerinde bulunan Somuncubaba Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bu yıl ilk defa Spor Proje Okulu açılıyor.

2024 – 2025 öğretim yılı için, spor sınavı ile öğrenci alımına başlayacak Somuncubaba Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Müdürü Metin Göğebakan Kayseri’de açılan ilk Spor Proje AİHL Okulu olmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Kayseri İmam Hatip Lisesi'nde Bir İlk!

Müdür Göğebakan, ‘Somuncubaba AİHL bünyesinde Kayseri merkezde ilk defa Spor Proje Okulu açıldı. 8.sınıftan 9. Sınıfa geçen LGS’ye giren erkek öğrenciler arasından Temmuz ayının başında yetenek sınavıyla 30 öğrenci alınacaktır. Okulumuz Spor Proje bölümüne alınacak öğrencilerin sıralamasında ortaokul başarı puanının %30’u, yetenek (parkur) sınavının % 70’i baz alınacaktır. Milli sporcu kontenjanı da mevcuttur. Sporcu ve kulüp geçmişi olanlar da dikkate alınacaktır. Bu konuda detaylı bilgi okul müdürlüğünden alınabilir. Temmuzun ilk haftası yapılacak parkur sınavında minderden atlama, koşu, düz takla, mekik koşusu, basketbol topuyla slalom, üstten-alttan geçiş, voleybol topuyla duvarda pas, sıçrama etabı vb. gibi istasyonlarımızda sınavımızı tamamlayacağız. Spor proje okulumuzdan mezun olanlar 1. Kademe Yardımcı Antrenör Belgesine alma hakkına sahip olacaktır. Sporun herhangi bir dalında yetenekli öğrencilerimizi müracaat için okulumuza bekliyoruz.’ dedi.

Göğebakan, konuyla ilgili Spor Proje Okulu'nda yetiştirilecek sporcu öğrencilerin, milli ve manevi değerlerle birlikte ahlaklı, edepli, terbiyeli bireyleri topluma kazandırmalarının ilk hedefleri olduğunu belirtti. 

Okul Müdürü Metin Göğebakan, 2024-2025 Anadolu İmam Hatip Lisesi Bölümünde yerel yerleştirme ile 170 öğrenci kontenjanları bulunduğunu ve okulun fiziki imkânları ve alanında deneyimli öğretmenlerden oluşan kadrolarının da hazır olduğunu belirtti.