Kayseri'de seçim afişlerine saldırı!

Kayseri'de İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç'ın ardından Talas Belediye Başkan Adayı İş insanı Göker Gözütok'un da seçim afişlerine saldırı düzenlendi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Kayseri'de seçim afişlerine saldırı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri’de 31 Mart Yerel Seçime yaklaştığımız bugünlerde İYİ Parti Kayseri Talas Belediye Başkan Adayı İş insanı Göker Gözütok’un seçim afişlerine de saldırı düzenlendi. Gözütok konuyla ilgili emniyete şikâyette bulunduğunu açıkladı.

Kayseri'de seçim afişlerine saldırı!

Talas’taki seçmene hitap etmek adına ilçede belli noktalara kırlangıçlar yerleştiren İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok’un seçim afişlerine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırıda bulunuldu.

Afişlerinin kim ya da kimler tarafından kaldırıldığının bulunması için İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvuran Gözütok, konu hakkında şikâyette bulunduğunu kaydetti.

Gözütok, ‘Biz günler öncesinden Talas’ın bütün cadde ve sokaklarını afişlerimizle donattık. Bugüne kadar afişlerimize birkaç saldırı daha oldu ama bu sabah gördük ki Bahçelievler Mahallesindeki afişlerimiz kaldırılmış! Başka hiçbir adayın afişine saldırı olmayıp yalnızca bizim afişlerimize yapılmış olması kabul edilir bir durum değil. Bundan kim kendine ne fayda bekler anlamıyorum. Kim ya da kimlerin yaptığını bilmiyoruz. Saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunması için İlçe Emniyet Müdürlüğümüze gittik ve şikayetçi olduğumuzu belirttik. Emniyetimizin titiz çalışmaları ile faillerin bulunacağından kuşkum yok. Ama şunu görüyorum ki seçimi kaybedeceğini anlayanların yaptırdığı bir eylem olduğu açık. Demokrasiye saygısı olmayanları kınıyoruz, kendisinden başka kimseye tahammülü olmayanları kınıyoruz. Seçim çalışmalarında yaptıkları harcamaların bütçesini nereden karşıladığının hesabını veremeyenler bizim helal paramızla yaptığımız seçim çalışmalarımızdaki kırlangıçlarımıza yapılan saldırıya karşı sessiz kalıyorlar. Kayseri’nin ve İlçelerinin meydanlarına kurulan çadırlara, kamuya ait hemen her yerdeki kırlangıç ve pankartlara hiçbir saldırı yok. Bu saldırıyı gerçekleştiren her kimse kınadığımı belirtmek istiyorum. Siz yüz kere kardırsanız biz yüz kere yine asacağız. Biz istiyoruz ki festival havasında, karnaval ortamında, barış ve kardeşlik içerisinde bir seçim geçirelim ama görüyoruz ki birileri bu barış ve kardeşlik ortamına darbe yapmak istiyor. Biz buna izin vermeyeceğiz. Kimse ile kavga etmeyeceğiz, tartışmayacağız. Biz Talas’taki halkımız ile birlikte 1 Nisan’dan sonra yaşanabilir bambaşka yarınları olacağına inandığımız güzel günlere merhaba diyeceğiz’ dedi.