Kayseri'de O Bina Bakanlığa Tahsis Edildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde yer alan kütüphane bina Bakanlığa tahsis edildi. Bakın hangi bina? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri'de O Bina Bakanlığa Tahsis Edildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 41 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.  Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Birinci Birleşimi Birinci Oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Mecliste 14 asıl, 27 ek olmak üzere toplam 41 gündem maddesi meclis üyelerince müzakere edilerek, karara bağlandı. Gündem maddeleri arasında yer alan Melikgazi İlçesi, Erenköy Mahallesi, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde yer alan kütüphane binasının 25 yıl süre ile bedelsiz olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'ne tahsis edilmesi talebi görüşüldü.

Kayseri'de O Bina Bakanlığa Tahsis Edildi

Yeni Kütüphane, 25 Yıllığına Bakanlığa Tahsis Ediliyor

Başkan Büyükkılıç, ‘Burasının hem içerisinin teşrifi hem donanımının sağlanması hem işletmesi, hem de bir bakıma Halk Kütüphanesi’ni buraya taşıma bağlamında, bakanlığımıza 25 yıllığına tahsisini oylarınıza sunuyoruz. O günün koşullarında yapılmış olan kütüphaneyi 6 bin metrekare inşaat alanına sahip olan, millet bahçesi içerisinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile iş birliği halinde çalışmaları yürütüyoruz. Biz binasını yaptık, tahsis ediyoruz, bakanlık da gerekli donanım ve işletmesini yapacak’ diye konuştu.

Kayseri'de O Bina Bakanlığa Tahsis Edildi

Talep, Meclis Üyelerince Oy Birliği ile Kabul Edildi

Gündem maddeleri ile ilgili meclis üyelerinin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının ardından, Başkan Büyükkılıç, mecliste alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kayseri'de O Bina Bakanlığa Tahsis Edildi

KASKİ Genel Kurul Toplantısı da Gerçekleştirildi

Daha sonra, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Bostancı başkanlığında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Kurul Toplantısı da gerçekleştirildi. 2024 Yılı Mayıs Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda 2 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı.