Kayseri'de ilgi odağı oldu!

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, açık hava müzesi Kayseri'nin televizyon dizi sektörünün de dikkatini ve ilgisini çektiğini, aranan mekan olduğunu ifade etti. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri'de ilgi odağı oldu!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, turizm cenneti Soğanlı Vadisi ile tarihi Kayseri Mahallesi gibi zenginlikleri bağrında barındıran açık hava müzesi Kayseri’nin televizyon dizi sektörünün de dikkatini ve ilgisini çektiğini, aranan mekân olduğunu ifade etti.

Her taraftan tarih fışkıran bir açık hava müzesi konumunda olan Kayseri’de turizmin hemen her türüne rastlanıldığına vurgu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu bölgelerden en önemlisi Soğanlı Vadisi’nin artık hem Türkiye’de hem de dünyada tüm dikkatleri üzerine çektiğini söyledi.

Kayseri'de ilgi odağı oldu!

Başkan Büyükkılıç, Kapadokya’nın giriş kapısı olarak anılan Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Vadisi’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacak organizasyonların yanı sıra televizyon dizi sektörünün de dikkatini ve ilgisini çektiğini belirtti.

Kayseri'de ilgi odağı oldu!

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin birlik, beraberlik ve dayanışma örneği gösterdiğini söyleyen Büyükkılıç, yerli ve yabancı turistleri ağırlayan turizm cenneti Soğanlı Vadisi’nin olduğu bölgede tarihi eser restorasyonu, meydan düzenlemesi, yol yapım çalışmaları ve yürüyüş parkurları gibi hizmetlerin kazandırıldığını hatırlattı.

Kayseri'de ilgi odağı oldu!

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından restore ettirilerek ayağa kaldırılan tarihi Kayseri Mahallesi’nin de şehrin sosyal kültürel hayatına kazandırıldığını vurguladı.

Kayseri'de ilgi odağı oldu!

Başkan Büyükkılıç, birçok medeniyetin yaşadığı, çok sayıda kilise ve peri bacasının yer aldığı Soğanlı Vadisi bölgesi ile tarihi Kayseri Mahallesi’nde TRT 1’in yeni dizisi Kara Ağaç Destanı’nın çekimlerinin yapıldığını ifade ederek, “Soğanlı Vadimizin eşsiz güzelliğinde ve tarih kokan Kayseri’mizin mahallesinde çekimleri gerçekleşen TRT 1’in yeni dizisi ‘Kara Ağaç Destanı’ için geri sayım başladı. Heyecanla bekliyoruz” dedi.

Kayseri'de ilgi odağı oldu!

Büyükkılıç, yerel yönetimler olarak bacasız sanayi diye nitelendirilen ve şehirlerin gelişmesinde önemli bir rol üstlenen turizm alanında üzerlerine düşenin fazlasını gerçekleştirme gayretini gösterdiklerini sözlerine ekledi.