Kayseri'de gezilecek yerler... Bugün Hürmetçi Sazlığına misafir olalım... Hep birlikte gezelim...

Kayseri'de gezilecek yerler... Hürmetçi Sazlığı vatandaşın en uğrak mekanlarından biri oldu. Muhteşem doğasıyla görenleri büyüleyen Hürmetçi'yi gelin hep birlikte gezelim...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri'de gezilecek yerler... Bugün Hürmetçi Sazlığına misafir olalım... Hep birlikte gezelim...

Kayseri’nin gezilecek yerlerinden bugünkü adresimiz Hürmetçi Sazlığı…

Kayseri'de gezilecek yerler... Bugün Hürmetçi Sazlığına misafir olalım... Hep birlikte gezelim...Hürmetçi Sazlığı, hem Kayseri merkeze çok yakın, hem de muhteşem doğallığıyla gezilecek, görülecek yerlerin başında yer alıyor.

Kayseri'de gezilecek yerler... Bugün Hürmetçi Sazlığına misafir olalım... Hep birlikte gezelim...Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bu yıl turizme verdiği önemle, şehrin tarihi ve kültürel açıdan tanınmasına, yerli ve yabancı turistlerin gezip, görmesine büyük katkı sağlıyor.

Kayseri'de gezilecek yerler... Bugün Hürmetçi Sazlığına misafir olalım... Hep birlikte gezelim...Vali Gökmen Çiçek, Hürmetçi Sazlığı’nı ziyaret ederek, yeniden gündeme alırken, gelin sizleri çok uzatmadan, muhteşem doğasıyla sizleri 5 dakikalık günün stresinden uzaklaştıralım…

Kayseri'de gezilecek yerler... Bugün Hürmetçi Sazlığına misafir olalım... Hep birlikte gezelim...Mevsimin ilk yağmurlarıyla beraber suyla dolan Hürmetçi Sazlığı (Karasaz) sulak alanı, şehir merkezinin 13 kilometre güneybatısına konumlanıyor.

Kayseri'de gezilecek yerler... Bugün Hürmetçi Sazlığına misafir olalım... Hep birlikte gezelim...Hacılar ve İncesu ilçelerinin sınırları içerisinde kalan ekosistem, 2004 yılında 9 Ramsar kriterinden birini taşıdığı için uluslararası öneme sahip bir sulak alan olarak tanımlanmıştır.

Kayseri'de gezilecek yerler... Bugün Hürmetçi Sazlığına misafir olalım... Hep birlikte gezelim...Deniz seviyesinden yaklaşık 1073 metre yükseklikte yer alan Hürmetçi Sazlığı; Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarından geçen göç rotası üzerinde bulunmaktadır.

Kayseri'de gezilecek yerler... Bugün Hürmetçi Sazlığına misafir olalım... Hep birlikte gezelim...Rekreasyonel açıdan olduğu kadar yaban hayatı açısından da önemli olan sazlık içerisinde; büyük ak balıkçıl, gri balıkçıl, küçük kuğu, ötücü kuğu, angıt, suna, yeşilbaş ördek, kılkuyruk, saz tavuğu, sakarmeke, saz delicesi, uzun bacak, küçük balaban, kaşıkçı, leylek, sığırcık, kırlangıç, tepeli toygar, ibibik, Avrupa arı kuşu, akkuyruk sallayan, yalıçapkını, serçe ve saksağan gibi kuş türlerini gözlemleme
şansına sahipsiniz.

HABER: HARUN SERBEST