Kayseri'de afiş krizi - AK Parti çok sert çıktı!

AK Parti Kayseri Teşkilatı'nın verdiği önerge ile tüm siyasi partilerin afişlerinin kaldırılması kararı siyasi partiler arasında krize sebep olmuştu. AK Parti Teşkilatı'ndan duruma tepki gösteren siyasi partilere sert bir yanıt geldi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde...

Kayseri'de afiş krizi - AK Parti çok sert çıktı!

AK Parti Kayseri Teşkilatı’nın verdiği önerge ile tüm siyasi partilerin afişlerinin kaldırılması kararı siyasi partiler arasında krize sebep olmuştu. Başkanlıktan yapılan son açıklamada, “Bazı siyasi parti adayları kendi parti yetkililerinin de onayı ve imzası bulunan karara itiraz ediyorlar. Bizler bu duruma anlam veremiyoruz” ifadelerine yer verildi.

AK Parti Kayseri Teşkilatının çevre ve görüntü kirliliğine neden olan tüm siyasi görsel, afiş ve brandaların kaldırılması ile ilgili Seçim Kuruluna verdiği dilekçe tüm siyasi partilerin onayıyla kabul edildi.

AK Parti Kayseri Teşkilatı’ndan tepkilere yanıt gecikmedi. Başkanlık tarafından yayımlanan açıklamada, “AK Parti Kayseri Teşkilatı olarak çevre ve görüntü kirliliğini önlemek için alınan karara itiraz eden siyasi parti adaylarını kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Siyasi parti adaylarının sosyal medya üzerinden sadece kendi reklamlarını yapmak için bu durumu kullandığı belirtilen açıklamada, “Kendi parti yetkililerinin de onayı ve imzası bulunan karara itiraz ediyorlar. Bizler bu duruma anlam veremiyoruz. Birbirlerinden mi haberi yok, yoksa kendilerine göre bir plan içerisindeler mi? Kirliliğe neden olan siyasi çalışmaları kaldırılmasına nasıl bir Kayseri sevdalısı itiraz edebilir? Hiç mi birbirinizle istişare etmiyorsunuz?” denildi.

Kendi reklamları için yapıyorlar!

Açıklamanın tamamı şu şekilde, “AK Parti Kayseri Teşkilatı olarak Kadim Şehrimiz Kayserimizde çevre ve görüntü kirliliğine engel olmak için 4 Mart Pazartesi tarihinde bir karar alarak Kayseri’de yasal olmayan bölgelerde bulunan, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan tüm siyasi; görsel, afiş ve brandaların kaldırılması ile ilgili Seçim Kuruluna dilekçe vermiştik. Bu talebimiz 5 Mart Salı günü alınan kararla birlikte tüm siyasi partilerin onayıyla birlikte İl Seçim Kurulu tarafından kabul edilmişti. 

Sosyal medyadan gördüğümüz kararlıya anlam veremediğimiz bir takım olaylar yaşanıyor. Bazı siyasi parti adayları sosyal medya üzerinden sadece kendi reklamlarını yapmak için kendi parti yetkililerinin de onayı ve imzası bulunan karara itiraz ediyorlar. Bizler bu duruma anlam veremiyoruz. Birbirlerinden mi haberi yok, yoksa kendilerine göre bir plan içerisindeler mi? Biz Kıymetli hemşehrilerimizin taleplerini dikkat alarak AK Parti Kayseri Teşkilatı olarak İl Seçim Kuruluna verdiğimiz dilekçe sonrası Kayseri’mizdeki görüntü ve çevre kirliliğine neden olan siyasi çalışmalarının kaldırılması nasıl bir Kayseri sevdalısı itiraz edebilir? Şimdi bir kez daha anlam veremeyerek soruyoruz; hiç mi birbirinizle istişare etmiyorsunuz? Ya da alınan kararlardan haberiniz mi yok?”