İkramiyenin bütçeye maliyeti....

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren özel ikramiyenin bütçeye maaliyetini açıkladı. Özellikle emekli vatandaşlar temel malzemelere gelen zamlarla, gelecek ikramiyeleri heyecanla bekliyor...Peki maliyeti ne kadar? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde..

İkramiyenin bütçeye maliyeti....

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren özel ikramiyenin bütçeye maaliyetini açıkladı. Özellikle emekli vatandaşlar temel malzemelere gelen zamlarla, gelecek ikramiyeleri heyecanla bekliyor...

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı kutlamaları kapsamında, emeklilere 29 Ekim'de bir defaya mahsus ikramiye ödeneceği açıklandı. Bu ödeme bayram ikramiyesi uygulamalarından farklı olarak sadece Cumhuriyet Bayramı'na özgü olacak.

Kabine toplantısında bir defaya mahsus yapılacak ödemenin Kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerin hesabına yatırılacağını belirten Erdoğan, 5 bin lira ödeme yapılmasının kararlaştırıldığını söyledi.

Bütçeye maliyeti

Erdoğan, "Bütçemize maliyeti 61 milyar lirayı geçen bu ödemeler, kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacak." dedi.

Öte yandan, memur zamlarının referans alınarak emeklilerin maaşlarında da düzenleme yapılması, taban maaş üzerinden yüzde 45 zam yapılacağı ve en düşük emekli maaşının 10 bin liraya çıkacağı iddia ediliyor.