Hobi Bahçeleri İçin Yeni Duyuru – Bu Tarihlere Dikkat!

Kayseri'nin gündem konularından biri olan 'Hobi Bahçeleri' için Kayseri Büyükşehir Belediyesi yeni bir duyuruda bulundu. Hobi bahçeleri duyurusunda önemli tarihler açıklandı. Kayserililer dikkat! Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde…

Hobi Bahçeleri İçin Yeni Duyuru – Bu Tarihlere Dikkat!

Kayseri’nin gündem konularından biri olan ‘Hobi Bahçeleri’ için Kayseri Büyükşehir Belediyesi yeni bir duyuruda bulundu. Hobi bahçeleri duyurusunda önemli tarihler açıklandı.

Hobi Bahçeleri İçin Yeni Duyuru – Bu Tarihlere Dikkat!

Hobi Bahçeleri, Kayseri’nin son zamanlarda en popüler konusu oldu. Kayserili vatandaşların merakla beklenen hobi bahçesi kuraları açıklandı. 22 bin 647 vatandaşın merakla beklediği o haber Kayseri Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından duyuruldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla, Kayseri’deki emekli vatandaşların günlük hayatın stresinden uzaklaşmalarına ve keyifli, sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmak için kente kazandırılan hobi bahçelerinde kura çekimi, gerçekleştirildi. Hobi bahçesi için kuraya hak kazanan vatandaşlar, Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi, Basketbol Sahası’nda kura çekimine katıldı.

Hobi Bahçeleri İçin Yeni Duyuru – Bu Tarihlere Dikkat!

Hobi bahçeleri için noter tarafından yapılan çekilişle asil ve yedek kullanıcılar belirlendi. Kurada asıl kullanıcı olarak çıkan 181 adet mevcut kullanıcıların belirlenmesi sonrasında tüm hobi bahçesi kazananların numaraları listelendi.

Listeye ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Yayımlanan listeden sonra Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanıcılara duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda dikkat edilmesi gerekenler paylaşıldı.

İşte dikkat edilmesi gerekenler;

‘7 Mayıs Salı gününden itibaren mevcut kullanıcılar(2023 yılında fiili olarak kullananlar) bulunduğu bahçedeki idari sorumluya, Şeker 1.  ve şeker 2. Kısım ile Selçuklu hobi bahçesine yeni yapılan ve bahçe kullanım hakkı kazanan kullanıcılar ek hizmet binasındaki hobi bahçeleri müdürlüğüne, 14 Mayıs Salı günü mesai saati bitimine kadar sözleşme imzalamak üzere (ikametgâh belgesi-adli sicil kayıt belgesi ile) müracaat için geleceklerdir.

Daha önce kamuoyuna duyurulduğu gibi kurada çıkan isim haricinde, başka bir şahıs hobi bahçesini kesinlikle kullanamayacaktır. Resmi veya gayri resmi hiçbir gerekçe ile bahçe devredilemez aksi durum tespitinde bahçe kullanım hakkı iptal edilerek yatırdıkları ücret gelir olarak kaydedilecektir.

Çekiliş sırasında ekranda görüldüğü gibi hobi bahçelerinde mevcut 2543 adet bahçeden hariç, bahçe mevcut değildir. Tamamına kura çekilmiştir. Kamuoyunda konu olan spekülatif haberler doğru değildir.

14 Mayıs Salı günü mesai bitimine kadar sözleşme yapmayanların yerine sıradaki hak eden katılımcı davet edilecektir. 27 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar katılım ücretinin 1/3 ü olan 1667 TL’yi (şehit yakını,gazi ve engelliler 834 Tl yi )online olarak veya belediyemiz veznesine yatırmayanların sözleşmeleri fesih edilecektir.(mevcut kullanıcının ise hobi bahçesi boşaltılacaktır.) İkinci taksiti Haziran sonuna, üçüncü son taksiti de Temmuz sonuna kadar yatırmayanların sözleşmeleri de iptal edilip bahçe boşaltılacaktır.

28 Mayıs Salı gününden itibaren sözleşme yapmayan veya ücretini zamanında yatırmayıp sözleşmesi fesih edilenlerin yerine noter tarafından çekilen yedek sıralamasına göre bahçe kullanım hakkı verilecektir. Kasım ayında devir alacak asıl kullanıcıların sözleşmeleri Kasımdan sonra yapılacaktır.’

Hobi Bahçeleri İçin Yeni Duyuru – Bu Tarihlere Dikkat!

Kurada çıkanların yapması gerekenler duyurulduktan sonra bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre; ‘Kurada asil olarak hak kazanıp da lisede adı görünmeyenler veya yanlış yazılmış olanlar 06.05.2024 Pazartesi günü ek binada bulunan hobi bahçeleri müdürlüğüne başvurabilirler’ ifadelerinde bulunuldu.

Büyükşehir Belediyesi yapılan açıklamada tarihlere dikkat edilmesi gerektiği, bu tarihlerden sonra işlem yapılamayacağını duyurdu.