menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“Vitamin takviyesini eş dost tavsiyesiyle almayın”

Mevsim geçişlerinde dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili bilgiler veren Kayseri Eczacı Odası Başkanı Uğur Nuri Akın, “Mevsim geçişlerinde alerjisi olanlar mutlaka hekime danışmalı” dedi.
18 Nisan 2021, Pazar

Özellikle pandemi gibi daha hassas bir dönemde mevsim geçişlerine daha çok dikkat edilmesi gerektiğini belirten Uğur Nuri Akın, bu dönemlerde alerjisi olanların şikayetlerinin arttığını gördüklerini ve bu durumda hemen hekime başvurulması gerektiğini söyledi.

Mevsim geçiş döneminde gıda ve vitamin takviyesi almak isteyenlerin de eş dost tavsiyesi ile değil, hekim tavsiyesi doğrultusunda alması gerektiğini söyleyen Uğur Nuri Akın, “Özellikle bu mevsim geçişleri birçok sıkıntıyı da beraberinde getiriyor ve vatandaşlarımız da etkileniyor. Bu geçişlerde de zaten pandemi gibi daha hassas bir dönemdeyiz ve buna dikkat ederek, insan kendini bilir mantığıyla günlük rutin alışkanlıklarımıza devam edeceğiz. Ekstrem şeylerden uzak duracağız. Özellikle bahar dönemi geçişlerde alerjik reaksiyon problemi olan vatandaşlarımızın maalesef bu dönemde şikayetlerinin bir tık daha arttığını gözlemleyebiliyoruz. Bu gibi durumlarda da mutlaka hekime başvurup, sonrasında eczanesine gidip ilaçlarını temin ederek o şekilde kullanabilirler. Yine bağışıklığımızı güçlendirmek adına mevsim geçişlerinde özellikle işinin ehli olan kişilerden yardım talep edilmesini istiyoruz. Hekimlerden tavsiye alınarak, eczacılardan tavsiye alınarak bu şekilde gıda takviyelerini kullanmalıyız. Aksi halde internette satılan arkadaş ve dost tavsiyesi ile olan hiçbir kaynağa güvenmeyeceğiz. Bu işi birinci ağızdan dinleyip, desteklerimizi ona göre alacağız” dedi.

İHA

Diğer SAĞLIK Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır