menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Türkiye eTwinning 'de izlenen ülke oldu

Avrupa 'daki okullar arasında iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek için kurulmuş olan eTwinning topluluğunda yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere, 30 öğretmenin katılımıyla bögle toplantısı yapıldı.
11 Haziran 2021, Cuma

Kayseri 'de gerçekleştirilen toplantıya, Adana, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde ve Kahramanmaraş illerinden 130 öğretmen katıldı. Toplantının açıkılış konuşmasını, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Daire (YİĞİTEK) Başkanı Mustafa Hakan Bücük yaptı. Türkiye 'nin eTwinnning 'de daha önce izler konumdayken, şimdi izlenen bir ülke vaziyetine geldiğini söyleyen Bücük, bu başarının öğretmenlerin sağladığı bir ekip işi olduğunu ifade etti.

"ÜLKE OLARAK UZAKTAN EĞİTİMDE DE BAŞARILIYIZ"

Ayrıca, Türkiye 'nin uzaktan eğitim sürecinden de gözle görülür bir başarı yakaladığını belirten Bücük, "Dünyada en çok ziyaret edilen eğitim web sitesi EBA oldu. EBA’nın yenilenmesi ve alt yapısının güçlendirilmesi için çalışmalara devam ediyoruz. Özelikle uzaktan eğitim sürecinde eTwinning faaliyetine ayrı paragraf ayırmamız gerekiyor. 850 bin öğretmenimize salgın döneminde çevrim içi olarak ulaştık. Adım adım ilmek ilmek dokunarak buraya gelindi. Dünya çapındaki bu başarı da elde edildi. Önce izleyendik şu anda izlenen duruma geldik. Türkiye ne yapıyor da büyük ödüllere damga vuruyor? Portalda öğretmenler ücret almadan nasıl bu kadar etkinliğe katılıyor bunu merak ediyorlar. Bu başarı sadece bizim değil. Kovandaki balı hiçbir zaman tek bir arı yapmaz." dedi.

43 ÜLKE ARASINDA BAŞARILI

eTwinning Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer ise, Türkiye 'de 2009 yılında başlayan eTwinning çalışmalarıyla 1 milyona yakın öğretmene online eğitimle ulaşıldığını kaydetti. Türkiye 'nin eTwinning 'deki 43 ülke arasında önemli bir başarı sergilediğinin altını çizen Düğer, "eTwinning’in amacı eğitimde teknoloji kullanımını yaygınlaştırmaktır. Pandemi sürecinde şunu gördük, gerçekten öğrencisini motive eden, iyi konuşabilen, ikna edebilen, metafor kullanabilen öğretmenler başarılı oldu. Bunlar eğitimin yeni yüzü olacaktır. Yabancı dil öğretmenlerinin önemi arttı. 300 bin öğretmenimiz var şu anda Türkiye genelinde. Sınıfında ders anlatmak dışında farklı işler yapan öğretmenler bunlar. Biz Bakanlık ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri olarak bu başarıyı görüyoruz." ifadelerini kullandı.

eTwinning Bölge Toplantısı 3 gün boyunca devam edecek.

>>İHA

Diğer EĞİTİM Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır