menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Türkiye 23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Şampiyonası Kayseri'de başladı

Kayseri'nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye 23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Şampiyonası başladı.
07 Ocak 2022, Cuma

Atatürk Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen ve 3 gün sürecek organizasyonda, 32 ilden 327 sporcu mücadele ediyor.

Şampiyonada bugün 55, 63, 72, 82, 97 kilolarda eleme, çeyrek final ve yarı final müsabakaları yapıldı. Yarın ise ilk günün repesaj ve finalleri ile 60, 67, 77, 87, 130 kilolarda eleme, çeyrek final ve yarı final müsabakaları gerçekleştirilecek. Şampiyona, 9 Ocak Pazar günü 60, 67, 77, 87 ve 130 kilolarda repesaj ile finallerle sona erecek.

Organizasyonu takip eden Gençlik ve Spor Bakanlığı Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı Selçuk Çebi, yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun geçlere verdiği değerin bir neticesi olarak bu organizasyonda görevli olarak bulunduğunu söyledi.

Kayseri'nin spor tesisleri açısından önemli bir alt yapıya sahip olduğunu belirten Çebi, Türkiye'de spor branşları içerisinde lokomotif görevi üstlenen güreşin genç yeteneklerinin, 3 gün boyunca burada mücadele edeceğini ifade etti.

Güreşte önemli yeteneklerin yetiştiğini anlatan Çebi, "Kayseri gibi güzel bir ilimizde yapılan organizasyonda bulunmak bizim için mutluluk verici. Genç kardeşlerimizin göstermiş oldukları mücadele bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Bu kardeşlerimiz önümüzdeki yılarda olimpiyatlarda, Avrupa ve dünya şampiyonalarında ülkemizi temsil edeceklerdir. Hem başarılı hem de ahlaklı gençler geliyor. Böyle bir nesile hizmet etmek bizim için büyük mutluluktur." diye konuştu.

AA

Diğer SPOR Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır