menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Tomarza için Canlı Hayvan Pazarı Projesi

Tomarza Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği eski Başkanı Hasan Gürbüz kurulacak canlı hayvan pazarı ile bölgenin eski günlerine döneceğini söyledi.
24 Ocak 2021, Pazar

Gürbüz, "Tomarza konumu itibariyle bölge canlı hayvan pazarı olmaya en uygun noktada, ülkenin doğu batı, kuzey ve güney noktalarına hemen hemen eşit mesafededir. Bu durumu izah etmek için karayollarının ana ulaşım ağları ile büyük çaplı canlı hayvan yetiştiren illerin haritasını kırmızı renkle birleştirdim. Değerli Tomarzalı hemşerilerimizde bu haritaya bakınca muhtemelen bana hak vereceklerdir" diye konuştu.

"Canlı hayvan ticaretinin ana ulaşım yollarından biri de Malatya yolu yani İpek yolu ve Tomarza da o yola sadece 20 kilometrelik mesafede" diyen Gürbüz, "Dolayısıyla bu yolu kullanan doğu batı ekseninde akışı olan canlı hayvan ticareti için 20 kilometre bir mesafe sayılmaz. İlçemize gelirler yeter ki biz standartlara uygun bir canlı hayvan pazarı yapalım” şeklinde konuştu.

Gürbüz sözlerini şöyle tamamladı: “Şimdi sayın yetkililerimiz bu konuya el atıp konuyu hayata geçirirse ilçemizde hayvancılık sektörü daha çok gelişir, ekonomik girdi artar, belki buna dayanarak hayvancılık sektörünün farklı dalları da ilçemizde gelişir diye düşünüyorum. Ayrıca devlet politikalarından biri de kırsaldaki nüfusu tutmak. Bu proje hayata geçerse bir nebzede olsa Tomarza’nın göç vermesine engel olur diye düşünüyorum."

Kurumsal Haber

Diğer EKONOMİ Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır