menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Pandemiyle 1 yıl sergisi ilgi görüyor

Talas Belediyesi tarafından hazırlanan 'Pandemiyle 1 Yıl ' isimli fotoğraf sergisi, yoğun ilgi görüyor.
18 Mart 2021, Perşembe

Talas girişindeki Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane’de hafta başında açılan, koronavirüs salgınında başta Talas Belediyesi olmak üzere yapılan çalışmaları konu alan sergi, özellikle gençlerin dikkatini çekiyor. Pandemiyi anlatan haber ve fotoğrafların yanında salgında kullanılan tıbbi materyallerin de yer aldığı sergi, Kovid-19 yoğun bakım servisi ile başlıyor. Koronavirüs salgınının hafızalarda daha iyi kalması için dünyadan, Türkiye’den, Kayseri ve Talas’tan 84 fotoğrafın bulunduğu sergi, gezenlerden tam not alıyor.

Özellikle kütüphaneden yararlananların daha fazla ilgi gösterdiği sergiyi gezen üniversite hazırlık öğrencisi Derviş Kır, “Daha önce görmediğim fotoğrafları burada gördüm. Ben koronavirüs geçirmemiştim. Başkanımızın sayesinde burada görmüş oldum, bilinçlenmiş oldum.” dedi.

Üniversite öğrencisi Gamze Keven, toplumlarda bu tarz olayların hatırlanmasının çok önemli belirterek şöyle konuştu; “Bu sergi toplumsal hafızayı tazeler nitelikte olmuş. Çünkü insanlar çabuk alışıyor. Neden alışmamamız gerektiğini gayet güzel bir şekilde anlatan bir sergi olmuş. O yüzden emeği geçenlere teşekkür ederim. Ne demiş Napolyon; maske, mesafe temizlik.”

Bir diğer öğrenci Mertcan Boztoprak, serginin koronavirüsün bir yılda insanlar üzerindeki derin yaraları anlattığını belirterek, “Halkımızın en azından gelip bilinçlenmesi adına gezmelerini tavsiye ederim. Biz de yararlandık. Talas Belediye Başkanımıza sergi için teşekkür ederim.” diye konuştu.

Üniversite hazırlık öğrencisi Cenk Boyraz ise, “Pandemi ile geçirmiş olduğumuz bir yıl içinde Talas Belediyesi’nin böyle bir sergi açması güzel oldu. Bu yüzden Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Yalçın ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. Bir başka öğrenci Sıla Şahin de, “Temizliğin, hijyenin, maskenin ve sosyal mesafenin ne kadar önemli olduğunu bu sergiyi gezerken bir kez daha anladım. Çok güzel olmuş, çok verimli olmuş. Emeği geçen herkese, belediye başkanımıza çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.
Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane’deki fotoğraf sergisi 20 Mart Cumartesi akşamına kadar 09.00-20.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Kurumsal haber

Diğer KÜLTÜR-SANAT Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır