menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

‘MS’ hastası sanatçıdan ‘Sosyal mesafeli’ klip

MULTİPL Skleroz (MS) hastası akademisyen sanatçı Gülşah Tanrıöver, koronavirüs salgını nedeniyle ‘O hain’ ismini verdiği klibinin çekimlerini, Kayseri’de eşi Ahmet Ulvar Tanrıöver’in cep telefonu kamerasıyla sosyal mesafe kurallarına uygun olarak çekti.
07 Haziran 2020, Pazar

Koronavirüs salgını nedeniyle bir çok sektörde olduğu gibi müzik sektöründe de bir takım yenilikler meydana geldi. MS hastası akademisyen sanatçı Gülşah Tanrıöver, daha önce İstanbul’da ki stüdyolarda ve platolarda çekimlerini yaptığı klip çekimini, koronavirüs nedeniyle ilk kez yaşadığı şehir olan Kayseri’de sosyal mesafe kurallarına uygun olarak çekti. Yönetmenliğini eşi Ahmet Ulvar Tanrıöver’in yaptığı klip çekiminde cep telefonu kamerası kullanıldı. Klibin çekimleri kentin tarihi mekanlarından biri olan Talas ilçesinde yapılırken, Germir, Endürlük, Derevenk Vadisi, Amerikan Koleji ve Yaman Dede Camiisi ile Erciyes Dağı’nın görsellerinin kullanıldığı müzik klibi 10 gün içinde müzik platformlarında yarım milyondan fazla kullanıcı tarafından izlendi.


‘KONSER COŞKULARINI ÇOK ÖZLEDİM’

Sosyal mesafeli klip çekiminin ilginç bir deneyim olduğunu ifade eden Gülşah Tanrıöver, “Klip içinde bulunduğumuz Covid-19 salgını sebebi ile sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına uyularak sanatçı ve yönetmen olarak iki kişiden oluşan bir ekip ile planlandı. Zor şartlar altında çekilen klibin yönetmenliğini eşim Ahmet Ulvar Tanrıöver yaptı. Şarkı ve Kayseri’de çekilen klip kısa sürede halk ve izleyicilerin yoğun ilgisini ve beğenisini aldı. Devamlı aynı platolarda çekilen müzik kliplerine yeni bir soluk getireceği de düşündük. Müzik severler ile tekrar buluşmayı, konser alanlarındaki coşku, birlikte şarkılarımın söylenmesi ve duygu yüklü anları çok özledim. Bu süreçte bilindiği üzere üreten ve ürettiğini sevenleri ile paylaşan bir müzik insanı olarak yeni şarkılarımı ve projelerimin zaman kaybetmeden hayata geçmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Biz sanatçılar hayalleri ile var olan, hayallerini paylaşmayı, paylaştıkça varım demeyi bilen kişiler olarak umutla güzel yarınları bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.


‘SALGIN NEDENİYLE ŞARKI İSMİNİ İLİŞKİLENDİRDİM’

Klip çekimlerinin Kayseri’nin Talas İlçesi’nde yer alan tarihi ve turistik mekanlarda yapıldığını da belirten Tanroöver, şarkının ismini de koronavirüs salgınına atıfta bulunmak amacıyla verdiğini söyleyerek, “Aslında ‘O Hain’ isimli bu şarkı Sonbahar’da bir aşkı anlatan hikâyesi ile birlikte müzikseverler ile buluşacaktı. Fakat Covid-19 salgını ve Koronavirüs salgını, tüm dünyayı ve insanlığı zamansız, korku ile sarınca, şarkımın sözleri ve zaman sebebi ile bu durumu ilişkilendirdim” ifadelerine yer verdi.

Gülşah Tanrıöver'in bestelediği şarkının sözleri ise şöyle:

“Dönülmez yoldu, sonrası zordu

Aşk nerede

Bir umut oldu sonrası zordu

Aşkım sen nereye

O hain doymadı da…

Aşk için yanmadı da…

Dert ortağım olmadı da
Zamana yenildik diyelim”


BAKAN KOCA’YA DA ŞARKI GÖNDERMİŞTİ
Gülşah Tanıröver, farkındalık oluşturmak için geçen Nisan ayında bestelediği yeni şarkısını, 'evde kal' çağrılarına destek olmak için sosyal medya aracılığıyla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya göndermişti.

Diğer KÜLTÜR-SANAT Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır