menüler
HAVA DURUMU

Melikgazi'de Ulaşım, Fen ve Park Bahçeler birimleri ile Planlama ve koordinasyon toplantısı yapıldı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan yol açılması, park yapımı, ağaçlandırma, yeşil alan, alt yapı, sosyal ve spor tesis inşası ile büyük ölçekli bakım ve onarım yapılacak çalışmaların planlaması için yapılan toplantı da yatırımların uygulama takviminin belirlendiğini söyledi.
17 Nisan 2019, Çarşamba
Kayseri merkez yerleşiminde nüfusunun % 50’sinin sadece Melikgazi de yerleştiğini ancak mesai ve hafta sonları bu nüfusun daha da artığını hatırlatan Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu“2019 yılı Melikgazi Belediyesi için Kentsel Tasarım, Kentsel Dönüşüm, tarihi mekânların restorasyonu, Koramaz ve Gesi vadisi tarihi ve doğal alanların günümüz kültür ve turizme kazandırılması, kültür etkinlikleri ve yeşil alanların ağaçlandırılması olarak planlanmıştır. 2019 yılında 250 bin ton asfalt üretimi hedeflenmiş, Kentsel Dönüşüm için dairenin yapımına karar verilmiş ve sosyal ve spor tesisinin yapılması planlanmıştır. 2019 yılı ayrıca fidan dikiminde halkın katılımı ile fidanların toprak ile buluşması sağlanacaktır. Tüm bu birimlerin düzenli, ortak ve planlı bir çalışma yapabilmesi için toplantı düzenleyerek görev dağılımı gerçekleştirdik” dedi.
 
Başkanlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda çalışma planı oluşturulduğunu ifade eden Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu, örnek ve referans belediye olunmasında en büyük etkenin iyi bir planlanma ile mali kaynakların israfsız kullanımı olduğunu sözlerine ekledi.
 
“Belediye ve Üniversite işbirliğinin en güzel örneklerini sergileyeceğiz”
 
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ile 25. Dönem Kayseri Milletvekili Havva Talay Çalış, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'nu ziyaret ederek ‘Hayırlı Olsun’temennisinde bulundular.
 
Erciyes Üniversitesine yapılan yatırımlar ile hizmetlerden dolayı bilim adına, öğrenciler adına ve eğitim adına teşekkür eden Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış,"Üniversitemize yapılan hizmet ve yatırımlar ile her geçen gün büyüyor ve gelişiyoruz. Belediyelerin adeta şehirde dokunmadık, işlemedik ve hizmet vermediği sektör yok gibi. Bu açıdan Kayseri halkı belediyelerine sahip çıkıyor."dedi.
 
Melikgazi Belediyesi'nin bilimin öncüsü ve bilimin merkezi olduğunu belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu"Toplum dinamiklerini, gelişmeleri ve gelişmişliği ile çağdaş yenilikleri üniversiteler sayesinde gerçekleştirmektedir. Üniversitelerin aktif olması, öğrenci yoğunluğu olması o toplumun geleceğinin güvende olduğunun en büyük kanıtıdır. Kayseri yüzyıllardır bilimin ve araştırmanın merkezi olmuştur. Nitekim Kayseri 'Makar-ı Ulema' şehri olarak bilinmektedir. Belediye ve üniversite işbirliğinin en güzel örneklerini sergileyeceğiz."diye konuştu.
 
Başkan Palancıoğlu, bilim ve araştırma merkezi üniversitelerin her türlü ortak proje, etkinlik ve oluşumlarına açık olduklarını sözlerine ekledi.
 
“MÜSİAD ülkemizin ekonomik yapısına ve sosyal yapısına önemli katkılar sağlamaktadır”
 
MÜSİAD Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kütahneci ve Yönetim Kurulu Üyeleri Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu’nu ziyaret ederek ‘HAYIRLI OLSUN’temennisinde bulundular.
 
MÜSİAD Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kütahneci, Kayseri Belediyelerince; Kayseri sanayisine, esnafına, ticaretine, üretimine ve girişimcilerine yönelik  yapılan yatırım ve hizmetlerden dolayı MÜSİAD adına teşekkür etti.
 
MÜSİAD Kayseri Şubesi Yönetimi ile her zaman birlikte ve dayanışma içerisinde çalışacaklarını ve beraber projeler üreteceklerini ifade eden Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu“Melikgazi Belediyesi olarak Mesleki Oda, Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte ve istişare içerisinde çalışacağız. Bunun olumlu sonuçları ekonomiye ve istihdama yansıyacaktır. MÜSİAD Kayseri Şubesi ile ortak çalışmalar planlıyoruz. Girişimcilere yönelik yeni etkinlikler ve yeni kampanyalar ile sanayiciler, esnaflar ve ticaret erbabı için özel seminerler düzenleyeceğiz”dedi. 
 
“Muhtarlarımız aynı zamanda mesai arkadaşlarımız”
 
31 Mart 2019 Yerel Seçimler sonrası yeni seçilen Mahalle Muhtarları ile ilk toplantı Melikgazi Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi.
 
Yerel seçimler önce Melikgazi ilçe sınırları içerisinde 58 mahalle bulunduğunu hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu “31 Mart Yerel Seçimleri sonrası yeni seçilen muhtarlarımız ile bir toplantı gerçekleştirdik. Öncelik tanışma ve sonrası mahalle hizmetlerini belirlenmesi olmuştur. Kendilerine ilk ve acil yapılması istenin 5 hizmeti yazmaları istedik. İlçe sınırları içerisinde hizmet sınırları büyüyen belediyemizin, mahallelerdeki en iyi temsilcileri muhtarlardır. Bu nedenle yıllık yatırım planları yaparken muhtarların taleplerini öncelikle değerlendiriyoruz.” dedi.
 
58 mahalle muhtarından yeni dönem için 31 muhtarın ilk kez seçildiğini belirten Başkan Palancıoğlu, bunlar arasında 9 kadın muhtarın da yer aldığını söyledi.
 
Mahalle muhtarının açık alan spor sahası, açık alan fitness aletleri, çok amaçlı ve büyük ölçekli spor merkezleri, tartan pistli yürüyüş yolları, büyük ölçekli çocuk oyun aletleri ile çiçek bahçeleri gibi taleplerde bulunduğunu ifade eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, taleplerin değerlendirildiğinde Melikgazi Belediyesinde hizmet çıtasının çok yüksek olacağını kaydetti.
 
Başkan Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi ailesinin daha da büyüdüğünü ve bundan böyle belli aralıklarla belediyede, ayrıca her zaman mahallelerde muhtarlar ile birlikte olacaklarını sözlerine ekledi. BÜLTEN

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır