menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Kuaför muhtar, çocukları ücretsiz tıraş ediyor

Kayseri'de muhtarlık yapan kuaför Gonca Kaan, yüz yüze eğitime sayılı günler kala mahallesindeki öğrencilerin saçlarını ücretsiz kesiyor.
01 Eylül 2021, Çarşamba

Yıldırım Beyazıt Mahallesi Muhtarı Kaan, mahalledeki ailelerin bütçelerini rahatlatmak için meslektaşlarının da desteğiyle öğrencilerin saç bakımlarını yapıyor.

Daha önce birlikte çalıştığı kuaförün dükkanını kullanan ve arkadaşlarıyla beraber makası eline alan muhtar Kaan, hem çocukları hem de aileleri sevindirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Gonca Kaan, daha önce mahallede kuaför dükkanı olduğunu söyledi.

Öğrencilerin saç bakımlarını 2019-2020 eğitim yılında da ücretsiz yaptıklarını anlatan Kaan, "Salgından dolayı bir daha yapamamıştık. Bu yıl inşallah okullar açılacak. 2021-2022 eğitim yılında da ücretsiz saç kesimini yeniden hayata geçirdik." diye konuştu.

Mahallenin çoğunluğunun dar gelirli ailelerden oluştuğunu aktaran Kaan, ailelerin bütçesine bir nebze de olsa katkıda bulunmak istediğini vurguladı.

Kaan, meslektaşlarının da kendisine katkıda bulunduğunu belirterek, "Bir gün kız çocuklarımızın, bir gün erkek çocuklarımızın saçlarını kestik. 57 kız çocuğumuzun saçlarına bakım yaptık. Ben ailelerin üzerinden berber, kuaför yükünü alıyorum, onlar da bu parayla kırtasiye masraflarını karşılıyor. Çünkü bir çocuğun saç kesimi 25-30 lira arasında değişiyor. Aileler de memnun." diye konuştu.

Berber Alican Haykır ise "Mahalle muhtarımız çağırdı, 'Böyle bir işimiz var, gelir misiniz' dedi, biz de severek geldik. Çocukları mutlu etmek gerçekten güzel bir duygu." dedi.

Üçüncü sınıf öğrencisi Harun Daylak da saç tıraşını beğendiğini dile getirerek, "Okula gitmek istiyorum, açılacağı için heyecanlıyım. Amerikan tıraşı istemiştim öyle kestiler, çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

AA

Diğer YAŞAM Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır