menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

KORKUTAN ARTIŞ

Haziran ayında sıfırlanan Covid-19 vakaları yeniden hortladı. Hastanelere test için başvurular çoğaldı. Uzmanlar; “Panik yok, ama dikkat etmek zorundayız” uyarısında bulundular.
02 Ağustos 2022, Salı

Covid-19 pandemisinde yaklaşık 2,5 yıl geride kalırken, vaka sayıları son haftalarda yeniden artışa geçti. Bu yükselişe neden olan ise, Omicron varyantının BA.4 ve BA.5 adlı alt varyantlarının hızlı bulaş sağlaması nedeniyle yayılması sonucu gerçekleşiyor. Uzmanlar, pandemide altıncı dalganın yaşanıyor olabileceğini belirtiyor ve koronavirüsün neden olduğu Covid-19 hastalığı ile mücadelenin henüz sona ermediği uyarısını yineliyor.


Kayseri’de ise ülke genelinde yaşanan vaka sayısındaki artış paralellik gösteriyor. Maske kullanımı zorunluluğunun kaldırılması ile birlikte gurbetçi ve tatil sezonunun açılmış olması da vaka sayılarındaki artışın nedenleri arasında gösteriliyor. Şehir Hastanesi Başhekimi Serhat Koyuncu ise Anadolu Haber’e yaptığı açıklamada hastanelerde olağan düzenin devam ettiğini belirterek, “Hastalarımız mağdur olmamakta pandemiden dolayı. Hem pandemi hastalarımıza hem de normal hastalarımıza gerekli önem göstererek sağlık sistemi sunulmakta. Şu an için yeni bir pandemi servisi açmak gibi bir durum söz konusu değil” ifadelerinde bulundu.


Kayseri’deki vaka artışının da Türkiye genelinde olduğu gibi arttığını belirten Koyuncu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“Sağlık Bakanlığı’nın haftalık yayınladığı resmi rakamları bizler de baz alabiliriz. Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi bizde de yansımaları tabii ki var.”
Uzmanlar ise aşı da hatırlatla dozlarının ihmal edilmemesi gerektiğini belirtiyor.


>>Dilek Bayram

Diğer SAĞLIK Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır