menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Kayseri Devlet Tiyatrosu ne zaman açılacak ?

Pandemi nedeniyle faaliyetlerine ara veren Kayseri Devlet Tiyatrosu, perdelerini 3 Kasım’da Taş Bademleri oyunu ile yeniden açılacak.
01 Kasım 2020, Pazar

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın Ankara'da yaptığı çalışmalar sonucunda kurulan ve geçtiğimiz Mart’ta ilk kez perde diyen Kayseri Devlet Tiyatrosu, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetlerine ara vermişti.
Kayseri Devlet Tiyatrosu yeni sezonda 3 Kasım Salı günü, Taş Bademleri Oyunu ile perdeyi yeniden açıyor. Remzi Özçelik’in yazdığı, Berrin Kulya Balkanlar’ın yönettiği Bursa Devlet Tiyatrosu sanatçıları tarafından sahnelenecek oyun Kayseri’de tiyatroseverlerle buluşacak.
1 perdelik oyun olan Taş Bademleri, 3-4-5-6 ve 7 Kasım tarihlerinde saat: 20.00’da 5 gün boyunca oynanacak. 10, 11 ve 12 Kasım tarihlerinde ise Osman Nuri Ercan’ın yazdığı, Alpay Ulusoy’un yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçıları tarafından 1 perdelik Aşık Veysel oyunu yine Kayseri Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Bilet fiyatları 5 ila 15 TL arasında olan oyunlarda pandemi kurallarına ve tedbirlerine uygun hareket edilecek.
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan müzakereler sonunda Kayseri’ye Devlet Tiyatrosu’nu getirdiklerini hatırlatarak, “Kayseri Şehir Tiyatrosu Salonu’nu Kayseri Devlet Tiyatrosu kurulması için devretmiştik ve ilk oyun geçtiğimiz Mart ayında oynanmıştı. Ancak pandemi nedeniyle Devlet Tiyatrosu faaliyetine ara vermişti. Tiyatrosever hemşerilerimiz Kasım ayından itibaren yine pandemi kuralları kapsamında tiyatro izleyebilecekler. Oyunlar, biletler ve pandemi kuralları hakkında detaylı bilgiler Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde yer almaktadır. Tekrardan Kayseri Devlet Tiyatrosu tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Büyükkılıç, Kayseri’nin her yönüyle kültür sanat merkezi olması için çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kurumsal Haber 

Diğer KÜLTÜR-SANAT Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır