menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

İYİ Partililer besicilerin sıkıntılarını dinledi

İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman, beraberinde İl Başkan Yardımcısı Nihat Ünsal ve Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel ile besicileri ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi. Ataman, "Hükümet acilen üreticilere destekleme vermeli. Yoksa seneye üretici kalmayacak" dedi.
26 Kasım 2020, Perşembe

Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan Ataman, "Maalesef ziyaret ettiğimiz tüm besicilerimizin dertleri boylarını aşmış durumda. Et ve süt üreticisi esnaflarımız tükenmek üzere. Besicilerimizin ifadesine göre bir danayı 7 bin TL'ye alıyorlar. 1 yıl boyunca da beslemek için 7 bin 500 TL harcıyorlar. Besledikleri hayvanı kesime götürdüklerinde ise en iyi fiyatla karkas et olarak hayvanın 33 TL'ye kestiriyorlar. Kesim parası olarak da bin TL ücret ödüyorlar. Toplamda bu mali hesaplamalara göre bir besici hayvanı için 15 bin 500 TL harcıyor. En iyi kiloya ulaşsa bile besicimizin eline bir hayvandan eline 10 bin TL geçiyor. Doğal olarak besicilerimiz hayvan başına 5 bin TL zararda. Buradan AKP iktidarına sesleniyorum, ne yapacak bu besici?" dedi.

Kazım Yücel de, "Geçtiğimiz günlerde yine böyle bir ziyaret gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın sıkıntıları büyük. Önerilerimizi sıraladık. AKP hükümetinin bu kapsamda besicilerimizi ve çiftçilerimizi unuttuğunu biliyoruz. Hızlı adımlar atılmalı ve sorunlar çözülmeli" ifadelerini kullandı. Kurumsal Haber

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır