menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“ERÜ'de uzaktan eğitim aksamayacak”

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, üniversite olarak online eğitime çok iyi hazırlandıklarını söyleyerek, "Yüz yüze eğitimi aratmayacak bir eğitim olacak" dedi.
09 Eylül 2020, Çarşamba

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, yaptığı açıklamada, YKS sonuçlarına göre üniversitenin yüzde 96 doluluk oranına ulaştığını söyledi. Çalış, "Bu eğitim yılında YKS sonuçlarına göre üniversiteye yerleşen tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Özellikle Erciyes Üniversitesine yerleşen öğrencilerimizi ayrıyeten tebrik ediyorum. Senato kararı ile açıklamıştık. Bazı fakültelerimiz hibrit olacak, birçok fakültemizde uzaktan eğitimle online çevrimiçi olacak. Senkron bir şekilde yapacağız. Tıp fakültesi, eczacılık fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi, hibrit olacak. Spor bilimleri fakültemiz ve güzel sanatlar fakültemizle hibrit olarak eğitim verecekler. Geçen seneki doluluk oranımız yüzde 96 civarındaydı. Bu sene de öyle görülüyor. Bizde ikinci eğitimler var. İkinci eğitimde doluluk oranlarında kısmen sıkıntılar yaşanıyor. Geçen sene doluluk oranı sıfır olan bölümleri kapattık. Bunu zaman içerisinde özellikle ikinci eğitimde tercih edilmeyen bölümlerin kapatılması gerekiyor. Biz bunun farkındayız. İleriki dönemlerde yüzde 100 olacağına eminim ama birinci eğitimle ilgili çok sıkıntımız yok. Şuanda yüzde 96 oranında bir doluluk oranımız var. Kazanan öğrencilerimizin yüzde 95’i de kayıt yaptırdı. Kazanan arkadaşlarımızın hemen hemen hepsinin kayıt yaptıracağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Uzaktan eğitimle ilgili açıklamalarda bulunan Çalış, "Tabi ki yüz yüze eğitim en güzelidir. Bizde yüz yüze eğitim yapmayı çok isterdik. 2020-2021 eğitim yılı güz dönemi için böyle bir karar aldık. İnşallah bahar döneminde pandemi belirli bir seviyede azalır ve inşallah yok olursa bizde yüz yüze eğitime geçeriz. Öğrencilerimiz merak etmesin. Biz üniversite olarak online eğitime çok iyi hazırlandık. Geçen yıl bazı aksaklıklar oldu. Bu sene önlemleri aldık. Tüm derslerimiz online olacak. Yüz yüze eğitimi aratmayacak bir eğitim olacak" şeklinde konuştu. İHA

Diğer EĞİTİM Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır