menüler
HAVA DURUMU

BU ŞEHİR HEPİMİZİN

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında seyyarlar ve dilencilerle ilgili bir toplantı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan toplantı sonrası ortak bir açıklama yapıldı.
19 Temmuz 2019, Cuma
Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, Kayseri Sebze ve Meyve Komisyoncuları Dernek Başkanı Yüksel Garip, Kayseri Sebze ve Meyve Pazarcılar Odası Başkanı Osman Akbıyık, Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Kenan Arslan ve Kayseri Sebze Meyve A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Acar katıldı.
 
Toplantı sonrası imza altına alınan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Bu şehir Hepimizin. Önemli olan halkın huzuru ve güvenliğidir. Gıda gibi çok önemli bir konuda sağlıklı olup olmadığı belli olmayan ürünlerin satılması başlı başına bir sorundur. Haksız kazanca ve haksız rekabete sebebiyet vermek ve kayıt dışının artmasına vesile olmak şehrimize yapacağımız en büyük kötülük olacaktır. Bu doğrultuda haksız rekabet yapan seyyarlarla ve duygu sömürüsü yapan dilencilerle mücadele sadece belediyeler bünyesindeki zabıta birimlerinin değil, tüm halkımızın sorunu ve sorumluluğudur. Bu sorumluluğun yerine getirilmesi vatandaşlık görevidir. Bizler Kayseri’mizi seviyoruz ve bu şehrin çok daha düzenli bir şehir olmasını istiyoruz. Bu nedenle de topyekun seyyarlarla ve dilencilerle mücadele etmeyi bir görev biliyoruz. Halkımızın da bizlere bu konularda destek vermesini istiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”
 
BÜYÜKŞEHİR’DEN İHALE
 
Büyükşehir Belediyesi İldem’de yaya yolları ve çevre düzenlemesi yapacak. Yaya yolu ve çevre düzenlemesi için dokuz firmanın katılımıyla ihale yapıldı.
 
Büyükşehir Belediyesi, İldem D 2357. Cadde’de çevre düzenlemeleri ve yaya yolları yapımı işi için ihaleye çıktı. Yaklaşık maliyeti 884 bin TL olarak belirlenen ihaleye katılan firmalar ve teklifleri şöyle oldu:
 
Birliktaş İnşaat: 533 bin 600 TL
 
Üç Murat İnşaat: 568 bin 500 TL
 
Can-Er İnşaat: 582 bin 225 TL
 
Unipar İnşaat: 589 bin 350 TL
 
Özyurt A.Ş.: 601 bin 950 TL
 
Cenikler İnşaat: 631 bin 850 TL
 
Özer Yapı-ABC Yapı İş Ortaklığı: 640 bin TL
 
Adnan Söğütlü: 664 bin 750 TL
 
Gökışığı İnşaat: 777 bin TL
 
İhale, tekliflerin incelenmesinin ardından sonuçlanacak. BÜLTEN

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır