menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Başkanlardan Türkçülük Günü mesajları

Kayseri 'de 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu başkanları yazılı bir mesaj yayınladı.
03 Mayıs 2021, Pazartesi

MHP İl Başkanı Serkan Tok, 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tok, mesajında, 3 Mayıs 'ın Türk milliyetçilerinin, Türk milletinin varlık davasında çektikleri ıstırabın ifadesi olduğunu belirtti.

"Önümüzdeki hedef açıktır" ifadesini kullanan Tok, şunları kaydetti: "Hedef, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün çizdiği yolda, Başbuğ Alparslan Türkeş 'in görüşleri ışığında, bilge liderimiz Devlet Bahçeli 'nin emir ve talimatları doğrultusunda çağlar üzerinden atlayarak ilimde, teknikte ilerlemek, bölgesinde ve dünyada sözü dinlenen büyük devlet olmak. Türk medeniyetini tekrar dirilterek dünyaya adalet ve nizam getirmektir. Bunu yapacak inanca ve güce sahibiz. Bir asrı aşan fikir serüveni Türk milliyetçiliğinin neden olduğu gelişmeler bakımından hayati yeri bulunan 3 Mayıs 1944 ruhunun yıl dönümünü gururla yad ediyoruz."

MHP Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan da mesajında, 3 Mayıs 'ın Türk milletinin yeniden dirilişinin ve uyanışının günü olduğunu aktardı.

Türklüğün ebediyete kadar baki kalabilmesi için Türk milliyetçilerinin çekemeyecekleri cefa, ödemeyecekleri bedel olmadığını belirten Doğan, "Türk milletinin maddi ve manevi varlığına kast edenlere karşı gösterdiği anlamlı duruşun başlangıcı olan bu kutlu tarihin, 77. yıl dönümünü kutluyorum. Bilinmelidir ki, milletimiz tarih boyuncu pek çok kez sıkıntılı dönemler geçirmiştir. Ancak, aziz Türk milleti bu dönemlerin hepsini aşmasını bilmiştir. Türk milliyetçileri her zaman Türk milletinin birliği, beraberliği ve bölünmez bütünlüğünün savunucusu olmuş ve daima olmaya da devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Ali Çelik ise 3 Mayıs 'ın merhum Hüseyin Nihal Atsız 'ın haklı olduğu bir davayı sahiplenen milliyetçi gençlerin, Ankara Ulus meydanında toplanıp iktidara itiraz hakkını kullanarak tarih yazdığı gün olduğunu hatırlattı.

Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol da mesajında 3 Mayıs Türkçülük Günü 'nü kutladı.

Kurumsal Haber

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır